Çamur At İzi Kalsın! SendGB vs. WeTransfer

Bir çok rakip firma sosyal medya üzerinden birbiriyle tatlı atışmalar içine girer. Bunun en büyük örnekleri Google ve Yandex arasında çokça yaşandı. Rekabet ortamının da bu şekilde olması gerektiğine inanıyorum. Bu strateji hem firmaların müşterilerini ellerinde tutmasını sağlar hemde yeni müşteriler kazandırır.

Peki böyle yapmayan firmalara ne olur? İşte yakın zamanda yaşanan bir örnek…

Öncelikle 15 Aralık 2015 günü @kisaraee isimli twitter kullanıcısı SendGB.com‘un çalışma şeklini beğenmediğini dile getirmiş. Not : @kisaraee bir WeTransfer çalışanı.

Şimdi bu tweet kenarda dursun. Aynı gün bir kullanıcı SendGB.com’un destek email adresine aşağıdaki maili gönderdi.

wetransfer sendgb

Bu mailin içeriği kısaca 3.8GB boyutlarında bir dosyayı SendGB.com’a yüklerken kullandığı tarayıcı hata verip kapanmış. Bu sebeple yüklemeye çalıştığı dosyanın bozulduğunu ve işlerini kaybettiğini iddia etmiş. Son olarak da WeTransfer kullanmaya geri döneceğini söylemiş.

SendGB.com’un destek ekibi cevap olarak üzgün olduklarını ama tarayıcının hata verip kapanması durumunun yaşanmaması gerektiğinden bahsetmiş. Zaten teknik olarak da karşıya yükleme işlemi esnasında internetin kesilmesi, kullanılan programın çökmesi gibi durumlarda karşıya yüklenen dosya zarar görmez.

Son olarak da @jenneke isimli twitter kullanıcısı SendGB.com ile yapılan bu mailleşmenin ekran görüntüsünü paylaşıp SendGB’nin teknik desteğininden memnun olmadığını wetransfer kullanacağını yazmış.

SendGB.com’da sorun yaşadığını iddia eden, teknik destek birimine mail atıp gelen cevaptan memnun olmadığını cümle aleme duyuran @jenneke kim? Hemen söyleyeyim eski bir WeTransfer çalışanı. Hatta hala WeTransfer çalışanlarıyla da dialog içinde olan biri. Yazımın başında bahsettiğim @kisaraee ile arkadaşlar.

Şimdi taşlar yerine oturuyor değil mi? Olayın aslı şu; SendGB.com’un yükselişi ve başarısı WeTransfer’in dikkatini çekmiş. Hemen çamur atma ve kötüleme operasyonuna başlanmış. Açıkca SendGB.com’un hizmet kalitesi kötü, teknik desteği başarısız izlenimi verip önlerini kesmek istiyorlar.

Benim iki taraflada sorunum yok(tu). Hem WeTransfer.com’un hemde SendGB.com’un hizmetini eski yazılarımda inceleyip paylaşmıştım. Bu yaşanan durum sonrasında sanırım bundan sonra ben de sadece SendGB.com kullanmaya devam edeceğim.

CHNDKMN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir