Samsung Galaxy Note8 Ekran Donma Sorunu Var mı?

Birkaç gündür Samsung Galaxy Note8 ekran donma sorunu ile ilgili teknoloji haber sitelerinde bir çok haber yapıldı.

Kullanıcıların Samsung forumlarına bıraktığı mesajlar 1 ay öncesinden başlıyor. Bu yazıyı yazdığım an itibariyle 63 mesaj atılmış durumda. Bahsedilen Samsung forumlarındaki ilgili başlığa bu linkten erişebilirsiniz : https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Note-8-Freezing-and-unresponsive/td-p/171679

Sorunun kaynağı genel olarak “kişiler” uygulaması gözükse de herhangi bir uygulamaya girmek, bir e-posta ekini açmaya çalışmak, telefonlar görüşme yapmak gibi rasgele işlemlerde de telefonlarının tepkisiz kaldığı paylaşılmış. Kimi kullanıcı gün içinde çok sıkça karşılaşırken kimi ise çok daha seyrek başına geldiğinden bahsetmiş.

Gün içinde birçok kez Samsung Galaxy Note8 ekran donma sorunu yaşayan ve telefonlarını yeniden başlatmak zorunda kalan kullanıcılar telefon için verdikleri parayıda göz önünde bulundurunca biraz sinirlenmişler diyebiliriz.

Konuyla ilgili bazı kullanıcıların Bloatware kaynaklı bir sorun olabileceğinden bahsetmiş. Yaklaşık 1 aydır Samsung Galaxy Note8 kullanıyorum. Benim telefonumda herhangi bir donma, tepki vermeme gibi bir sorun olmadı. Cihazın donanımı ile ilgili bir sorun olduğunu ben de düşünmüyorum. Sorun eğer yazılım kaynaklı ise yayınlanacak bir güncelleme ile çözülebilir fakat Samsung tarafında forum moderatörlerinin “Note8 için son sistem güncellemesini yapın” önerisi dışında elle tutulur herhangi bir cevap veya çözüm sunulmuş değil.

Bloatware Nedir?

Normalden fazla sistem kaynağı, pil, bellek ve hafızada yer tüketen, kullandığınız cihazın performansında düşüşe sebep olan hatta tepkisiz kalmasına, yeniden başlamasına neden olan programlara verilen isim. Bloatware bir virüs olmadığı için antivirüs programları çare değil. Telefonlarda ve bilgisayarlarda çok fazla sistem tüketen uygulamaları takip edip kendiniz kaldırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir