Google Akıllı Ev Ürünleri Üreticisi Nest’i Satın Aldı

google-nest

Google, hatırlayacağınız üzere 2013 yılında büyük ölçekli satın almalar yapmıştı. 2014 yılına da yine hızlı bir giriş yaparak, estetik akıllı ev ürünleri üreten Nest firmasını 3,2 milyar dolar nakit ödeme ile satın aldı.

Nest aslında akıllı telefonlarla iletişime geçebilen, bulunduğu ortam ile ilgili ısı, nem vb. bilgileri toplayan ve onu ev ısıtma sisteminde kullanabilen bir termostat ve fonksiyonel bir yangın alarm sistemi üreticisi.

Google, Nest’in deneyimleri, elindeki arama motoru sayesinde dünyanın verisini ve mobil işletim sistemi gücünü birleştirdiğinde çok daha akıllı, çok daha estetik ürünler üretip akıllı ev sektörüne hızlı bir giriş yapabilir.

Ayrıca 2013 yılı içerisinde robotik firmalara ilgisinin arttığını ve bazı önemli robotik firmaları bünyesine kattığınıda düşünürsek ortaya muazzam ürünler çıkabilir. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz konuşan, sorulara cevap veren hayal ürünü akıllı evler belki de hayatımıza girecek.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: