Aydem – Gediz Elektrik Röportajım

gediz-elektrik-aydem-roportaj

Hem yeni web sitelerinin yayına başlamasını fırsat bilerek hemde daha önceki (https://www.chndkmn.com/genel/teknolojik-felaket-gediz-elektrik-dagitim-a-s/) yazımda acımasızca eleştirmemden dolayı cevap haklarının doğması üzerine Gediz Elektrik bünyesinde bir yetkili ile hoş bir röportaj yapma fırsatı buldum.

Gediz Elektrik’de ne oldu, şirket yapısında neler değişti?

Gediz Elektrik, 2013 Mayıs ayında özelleşmesiyle birlikte Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi yapan Bereket Enerji Grubu Şirketlerinden biri olan Aydem’in bir markası oldu.

Aydın Denizli ve Muğla illerinde 2008 yılından bu yana müşterilerine güvenli, sürekli, kaliteli ve çevreyi koruyarak elektrik hizmeti sunan Aydem, 2013 yılı Mayıs ayında Gediz Elektrik A.Ş.’nin işletmesini devralmasıyla birlikte bu hizmeti İzmir ve Manisa illerinde de vermeye başladı. Beş ilde yaklaşık 4.2 milyon müşteri, yıllık yaklaşık 20 milyar kWh olan elektrik ihtiyacını Aydem’den temin ediyor.

Elektrik faturalarının üzerindeki abone numaraları tesisat numaraları gibi bilgiler neden faturalar değişti?

Daha önceki süreçte Abonet sistemi kullanılıyordu, şimdi ise Mbs sistemine geçiş sağlandı.

Bankaların online işlem sayfalarından (Garanti) ve ATM’lerden (TEB) faturalarınız ödenemiyor. Bu konu anladığım kadarıyla bankaların sorunu ama mağdur olan sizin kullanıcılarınız. Bu sorunla ilgili paylaşmak istedikleriniz var mı?

Fatura ödemelerinde sadece geçiş sürecinde bankaların adaptasyonundan sıkıntı yaşandı şuanda herhangi bir problem bulunmamaktadır. Anlaşmalı olduğumuz bankalarımıza ulaşabileceğiniz adres :

http://www.aydem.com/bpi.asp?caid=481&cid=618

İnternet sitenizi hazırlayan bir firma var mı yoksa kendi bünyenizde mi hazırlıyorsunuz?

Şuanda yenilenen yüzüyle sitemiz hazır. Hem kendi bünyemizde çalışmalar yaptık hem de Erk yazılım firmasından destek aldık.

Adreslerimiz:

www.aydem.com

www.gedizelektrik.com.tr

Ödeme işlemleri, fatura sorgulama vb. işlevleri olan mobil uygulama düşünüyormusunuz? Düşünüyorsanız hangi platformlar için hazırlanacak ? (Android, iOS, Windows Phone)

Borç sorgulama işlemi yapılabilen, bakım ve kesinti duyurularının takip edilebildiği, ödeme noktalarına yol tarifi sunabilen, şikayet ve başvuru takibi yapılabilen, tahmini fatura hesabı ve geçmiş tüketimlerinizi görebildiğiniz, Aydem Mobil isimli iOS uygulamamız var. Bu uygulamayı Gediz için de adapte edeceğiz.

Aydem Mobil Aydem Mobil

Blog yazımda da bahsettiğim gibi PayPal gibi alternatif ödeme kanalları kullanmayı düşünüyor musunuz?

Şuanda düşünmüyoruz.

Web siteniz üzerinden kullanıcılara vereceğiniz hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Çeşitli kampanyalarımız, aktivitelerimiz ve etkinliklerimizi duyuracağız. Bunların dışında kullanıcılarımız fatura sorgulama, fatura hesaplama, fatura itirazı, öneri ve şikayet bildirimi gibi daha bir çok hizmetten yararlanabilecekler.

Sosyal ağları aktif olarak kullanacağınızdan bahsetmiştiniz… Sosyal ağlar üzerinden kullanıcılar sizinle iletişime geçip sorunlarını iletebilecek mi?

Tabiki de her zaman hem sosyal medya hesaplarımızdan hemde web sitemizden iletişim kurabilirler.

Sosyal ağ hesaplarınızı paylaşabilir misiniz?

Google+; https://plus.google.com/u/0/112236081243924001929/about

Youtube; http://www.youtube.com/aydemenerji

Facebook; https://www.facebook.com/aydemenerji

Twitter; https://twitter.com/aydem

Linkedin; http://www.linkedin.com/company/5008971?trk=tyah&trkInfo=tas%3Aaydem%20%2Cidx%3A2-1-6

Elektrik, su, doğalgaz dağıtım firmaları kullanıcılar tarafından her ay kabarık faturalar sebebiyle pek sevilmez. Gediz Elektrik için bu durumu değiştirme planlarınız var mı? (Kampanyalar, hediyeler, aktiviteler gibi)

Tabiki de var. Önümüzde ki süreçte paylaşımda bulunacağız sizlerle.

Gediz Elektrik olarak arge çalışmalarınız var mı? Uzaktan sayaç okuma gibi?

Aydem ve Gediz için uzaktan sayaç okuma ile ilgili bir projemiz var.

NETAŞ ile işbirliği yaparak, 12 ayda tamamlanacak ve yaklaşık 5 milyon dolara Otomatik Sayaç Okuma Sistemi kuruyoruz. Bunun dışında da Arge çalışmalarımız ve yeni projerimiz olacak.

Dünya üzerinde bazı pilot bölgelerde elektrik hattı üzerinden yüksek hızlı internet hizmeti verilebiliyor. Sizce Türkiye’de de böyle bir hizmet verilebilir mi?

Konuyla ilgili çalışmalarımız var. Detayı için daha sonra görüşebiliriz.

Şimdilik bu kadar…

Vakit ayırdığınız ve sorularımı yanıtladığınız için teşekkür ederim.

Biz teşekkür ederiz.

Sorularımı içtenlikle ve sıkılmadan cevapladıkları için kendilerine teşekkür ederim. İlerleyen dönemde de belki yeni web siteleri hakkında inceleme yazısı yazabilirim.

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: