NASA : 21 Aralık Dünyanın Sonu ve Mayalar…

Uzay Bilimcisi David Morrison
Uzay Bilimcisi David Morrison

21 Aralık tarihi yaklaştıkça kıyamet senaryoları da aldı başını yürüdü. Hatta İzmir Şirince’nin hiçbir olaydan etkilenmeyeceği dedikodusuna artık Şirinceliler bile inanıyor… NASA 21 Aralık ve Dünyanın sonu ile ilgili bir açıklama yaptı.

21 Aralık 2012, Maya Takvimi’nin sona erdiği tarih olarak biliniyor. Astroloji konusunda bilgili bir toplum olan Maya’ların böyle bir öngörüde bulunması birçok kişiyi tedirgin ediyor. Üstelik bu teoriye bilimsel açıklamalar bulunuyor ve uydurma makalelerle destekleniyor.

NASA’nın sitesinde “2012′nin Ötesi: Dünyanın Sonu Neden Gelmeyecek” başlıklı bir yazı yayınlayan NASA, gezegenler dizilimi gibi olayların dünyanın sonunu getireceğine dair bir veri bulunmadığının altını çiziyor. Zira bu doğa olayı her 176 yılda bir gerçekleşiyor.

NASA’da uzay bilimci olan David Morrison ise bu söylentilerin çocuklar üzerindeki etkinlerine dikkat çekiyor. Korku duyan çocuklardan yüzlerce e-posta aldığını belirten Morrison; “Bu bir aldatmaca ve belki de en kötü yanı çocukları etkiliyor olması. İnsanlar küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi konularda daha fazla endişe duymalılar” diyerek yersiz söylentiler yerine gerçek tehlikelere dikkat çekiyor.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: