'Lush Lava', 'Aqua Menthe', 'Phantom Mavisi'. Shutterstock'un 2020 Renk Trendleri Raporunda Öne Çıkanlar

Stok görüntü şirketi Shutterstock, 2020 Renk Trendleri raporunu yayınladı.

Yapak zeka, kullanıcılar tarafından satın alınan görüntülerin milyarlarca piksel verisini analiz ediyor. Analiz edilen her piksel en yakın hex koduna eşleştirilerek hazırlanan raporda, 2019 yılı içerisinde hangi renklerin en fazla büyümeye sahip olduğu belirleniyor. Aynı zamanda da dünya genelinde yerel favori renkler raporlanabiliyor. Shutterstock’ın 1,9 milyon müşterisi, genellikle tasarımcılar, pazarlamacılar, reklam uzmanları ve blogcuları içeriyor. Müşterilerin görsel satın alma eğilimleri, yapay zeka analizleri ile birlikte gelecek yıldaki trendleri tahmin etmeye yardımcı olur.

2020 yılında popüler olması beklenen renkler:

Lush Lava – # FF4500: Hızla göze çarpan cesur ve ateşli turuncu-kırmızı – göze çarpan sıcak renk, markalarına dikkat çekmek isteyen şirketler için ideal.

Aqua Menthe – # 7FFFD4: Hareketli, canlı, modern ve yükselen bir marka kişiliğini anlatmak için mükemmel camgöbeği bir nane rengi.

Phantom Mavisi – # 191970: Dramatik bir gece gökyüzünü taklit eden önemli derinliğe sahip zengin bir renk; daha profesyonel, olgun bir marka görünümü ve hissi için harika bir seçim.

Global olarak popülaritesindeki en hızlı büyüyen ilk üç renge ek olarak, rapor 24 ülkenin en trend olan rengini de vurgulamaktadır. Güney Kore’deki yosun yeşilinden, Brezilya’daki koyu renkli bir orkideye kadar.

Türkiye’nin 2020 için trend olması düşünülen rengi ise #8A2BE2 – Blue Violet (Mavi Menekşe)

Daha fazla bilgi için ShutterStock’un 2020 Renk Trendleri raporuna bu linkten erişebilirsiniz: https://www.shutterstock.com/blog/trends/2020-color-trends

Bir grafik tasarımcısıysanız, fotoğrafçıysanız, müzisyenseniz, video çekiyor veya düzenliyorsanız Shutterstock’un global katılımcı topluluğuna katılıp sevdiğiniz işi yaparak para kazanabilirsiniz.
ShutterStock’tan Para kazanmaya başlamak için : https://submit.shutterstock.com

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: