Detayları Yakalatan Telefon : Nokia Lumia 1020

nokia lumia 1020 product image

Akıllı telefonunuz ile ne kadar iyi fotoğraflar çekebilirsiniz? Profesyonel fotoğraf makineleriyle çekilmiş gibi fotoğraflar çekebilir misiniz? Hiç sanmıyorum. Sizlere bahsedeceğim Nokia’nın yeni nesil akıllı telefonu ile profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Nokia Lumia 1020, üzerinde tam 41 megapiksellik bir kamera olan özel üretim bir akıllı telefon. Şuan için bildiğim kadarıyla en iyi fotoğraf çekebilen akıllı telefon diyebilirim. Sarsıntı önleme özelliği ile fotoğraflarda ve videolarda titretmeden, çok daha net ve Ayrıca Nokia’nın geliştirdiği PureView teknolojisi ile de çok daha kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz.

Nokia Lumia 1020’nin kullandığı işletim sistemi Windows Phone 8 (yakında 8.1 olacak). İşletim sistemiyle ilgili zaten söylenecek pek birşey yok. Bugüne kadar iOS, Android, Blackbarry OS kullandım ve Windows Phone 8 en stabil, hatasız ve düşük donanımlarda bile performansından hiçbirşey kaybetmeyen bir işletim sistemi. Bunun yanında Windows Phone için Nokia’nın kendi güncellemeleri ve kendi özel fotoğraf uygulamalarıylada kameranın özellikleri sonuna kadar en iyi şekilde kullanılabiliyor.

lumia 1020 incelemesi

Lumia 1020’nin en sevdiğim özelliklerinden biri ise kroplanmış fotoğrafın tekrar kroplanabilmesi. 41 megapiksel ile gerçekten büyük fotoğraflar çekebiliyorsun. Bu yüzden çektiğin fotoğraflarda istemediğin alanlar olabilir. Fotoğrafın istemediğin bir kısmını kestin ve kaydettin, paylaştın. Daha sonra bu fotoğrafı ilk halini kullanarak tekrar kroplayabiliyorsun.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsan ve yanında fotoğraf makinesi taşımak istemiyorsan, Nokia Lumia 1020 tam da sana göre bir akıllı telefon.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: