HTC Türkiye ile röportajım…

htc-logo1

HTC Windows Phone 8s kullanıcısı olarak Windows Phone ve HTC’nin geleceği ile ilgili merak ettiklerimi sordum. Aslında pek bi röportaj da sayılmaz çünkü HTC Türkiye’nin bir çok şeyle ilgili bilgisi bulunmuyor veya paylaşmak istemiyorlar.

HTC Windows Phone 8s ve 8X satışlarından memnun oldu mu?
Satış konusunda bilgimiz bulunmadığından bilgi aktarımı sağlayamıyoruz. Yazılımsal destek sağladığımız için bu konuda bilgi aktarımı sağlamamız mümkün değildir.

HTC yeni Windows Phone 8 sistemli telefonlar üretecek mi?
Yeni bir Windows phone cihazının üretilip üretilmeyeceği hakkında HTC olarak bize gelen resmi bir bilgi bulunmamaktadır. HTC web sitesine giriş sağlayarak bilgi yayınlandığı takdirde öğrenebilirsiniz.

Nokia’nın kendi telefonlarına desteği gerçekten takdir edici. Bu konuda HTC pek aktif değil. Nokia’nın yaptığı gibi Microsoft’un güncellemelerine ek HTC güncellemeleri ve HTC cihazları için özel uygulama planlarınız var mı?
Güncellemeler ile ilgili her geçen gün yapılandırma yapılmaktadır. Fakat hangi cihaza güncelleme ne zaman geleceğine dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Uzun zamandır HTC’nin kendi Windows Phone uygulamaları güncelleme almadı. HTC artık Windows Phone dan vazmı geçti?
Güncellemeler cihazların donanımsal yeterliliğine göre sunulmaktadır. Uygun görüldüğü takdirde güncellemeler hizmete sunulmaktadır.

Microsoft ve HTC iş birliğinin bittiği ile ilgili haberler var. Bu doğru mu?
Bize gelen resmi bir açıklama bu konuda yoktur. Gerçeği yansıtmamaktadır, resmi olmayan bir açıklamayı dikkate almamanızı öneririz.

HTC Tükiye’den Oktay beye sorularımı cevapladığı için teşekkür ederim.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: