Karşınızda iPad Mini ve 4. nesil iPad

Yeni Apple iPad Mini
Yeni Apple iPad Mini

Apple karşımıza bir değil iki iPad ile çıktı: İşte yeni iPad mini ve küçük yenilikler içeren 4. Nesil iPad…

Apple’ın bir ay arayla iki büyük ürün lansmanı yapması bile yeterince şaşırtıcıyken firma bugün karşımıza iPad ve Mac ailesinden toplamda 5 yeni ürünle çıktı.

Apple’ın düzenlediği etkinlikte iPad mini’nin gündem olması bekleniyordu fakat firma ürünleri ardı ardına sıralamaya başladı. Apple’ın 7 inçlik tablet pazarına girebilmesi için küçük boyutlarda bir ürüne ihtiyacı vardı. Beklendiği gibi 7.9 inçlik bir ekrana sahip olan “iPad mini” tanıtıldı…

iPad Mini Özellikleri:

Çift çekirdekli A5 işlemci,
1024 x 768 piksel ekran çözünürlüğü,
5MP kamera,
9 saat pil süresi,
7.2mm kalınlık,
313 gram ağırlık,
beyaz ve siyah renk seçenekleri.

299 dolardan satışa sunulması beklenen ürün için Apple 329 dolarlık bir etiket belirlemiş.

Yeni Apple iPad 4
Yeni Apple iPad 4

iPad 4 ise herkes için beklenmedik bir gelişme oldu. 8 pinli yeni bağlantı arabirimine sahip yeni bir iPad’in gelebileceği söyleniyordu fakat Apple donanım anlamında da değişiklikler yapmış. Üründe, 2 kat performans artışı sağlayacak  A6X işlemci kullanılmış. Bunun yanında ürünün 4G ve Wi-Fi özellikleri de geliştirilmiş.

iPad mini tıpkı 4. nesil iPad gibi 16GB, 32GB ve 64GB seçeneklere sahip olacak. Ayrıca beklentilerimizin aksine iPad 2 de satılmaya devam edecek. Yani 329, 399 ve 499 dolar şeklinde iPad mini, iPad 2 ve iPad 4 modelleri sıralanıyor. Apple, iPad mini için 26 Ekim 2012’de sipariş almaya başlayacak ve ilk teslimatlar 2 Kasım 2012’de yapılacak.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: