Samsung Galaxy Note8 Ekran Donma Sorunu Var mı?

Birkaç gündür Samsung Galaxy Note8 ekran donma sorunu ile ilgili teknoloji haber sitelerinde bir çok haber yapıldı.

Kullanıcıların Samsung forumlarına bıraktığı mesajlar 1 ay öncesinden başlıyor. Bu yazıyı yazdığım an itibariyle 63 mesaj atılmış durumda. Bahsedilen Samsung forumlarındaki ilgili başlığa bu linkten erişebilirsiniz : https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Note-8-Freezing-and-unresponsive/td-p/171679

Sorunun kaynağı genel olarak “kişiler” uygulaması gözükse de herhangi bir uygulamaya girmek, bir e-posta ekini açmaya çalışmak, telefonlar görüşme yapmak gibi rasgele işlemlerde de telefonlarının tepkisiz kaldığı paylaşılmış. Kimi kullanıcı gün içinde çok sıkça karşılaşırken kimi ise çok daha seyrek başına geldiğinden bahsetmiş.

Gün içinde birçok kez Samsung Galaxy Note8 ekran donma sorunu yaşayan ve telefonlarını yeniden başlatmak zorunda kalan kullanıcılar telefon için verdikleri parayıda göz önünde bulundurunca biraz sinirlenmişler diyebiliriz.

Konuyla ilgili bazı kullanıcıların Bloatware kaynaklı bir sorun olabileceğinden bahsetmiş. Yaklaşık 1 aydır Samsung Galaxy Note8 kullanıyorum. Benim telefonumda herhangi bir donma, tepki vermeme gibi bir sorun olmadı. Cihazın donanımı ile ilgili bir sorun olduğunu ben de düşünmüyorum. Sorun eğer yazılım kaynaklı ise yayınlanacak bir güncelleme ile çözülebilir fakat Samsung tarafında forum moderatörlerinin “Note8 için son sistem güncellemesini yapın” önerisi dışında elle tutulur herhangi bir cevap veya çözüm sunulmuş değil.

Bloatware Nedir?

Normalden fazla sistem kaynağı, pil, bellek ve hafızada yer tüketen, kullandığınız cihazın performansında düşüşe sebep olan hatta tepkisiz kalmasına, yeniden başlamasına neden olan programlara verilen isim. Bloatware bir virüs olmadığı için antivirüs programları çare değil. Telefonlarda ve bilgisayarlarda çok fazla sistem tüketen uygulamaları takip edip kendiniz kaldırabilirsiniz.


ENGLISH:

Samsung Galaxy Note8 Is there a screen freezing problem?

A few days ago Samsung Galaxy Note8 made a lot of news on technology news sites related to the screen freezing problem.

The messages that users leave for Samsung forums start one month in advance. As of this writing, 63 messages have been thrown. You can access the corresponding title in the mentioned Samsung forums at this link: https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Note-8-Freezing-and-unresponsive/td-p/171679

Although the source of the problem seems to be the “people” application in general, it is shared that the phones are unresponsive in random processes such as entering any application, trying to open an e-mail attachment, or making phone calls. Some people have spoken often during the day, while others have talked about it much less frequently.

Many times during the day we can say that the Samsung Galaxy Note8 is a bit annoyed considering the money given to the phone for users who have problems with screen freezing and have to restart their phones.

He mentioned that some users related to the subject may be a problem from Bloatware. I have been using Samsung Galaxy Note8 for about 1 month. I did not have any problems with my phone freezing or not reacting. I do not think it’s a problem with the equipment. If the problem is software-originated, it can be resolved with an update to be published, but Samsung has not provided any hand-held answer or solution other than the forum moderators ‘recommend the latest system update for Note8’.

What is Bloatware?

The name given to programs that cause more than normal system resources, battery, memory and memory consuming, causing a decrease in the performance of the device you are using, or even unresponsiveness. Antivirus programs are not remedy because Bloatware is not a virus. On phones and computers you can follow up on applications that consume too much system and remove yourself.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: