Neden hep saatler 10’u 10 geçiyor?

Saatlerde ki subliminal
Saatlerde ki subliminal

Eminim bir başkasından duymadıysanız kesinlikle farkında bile değilsinizdir…

Anlatayım. Bütün saat üreticileri ( Swatch firması bazı saatlerinde ters açıyı kullanıyor ), saatlerinin fotoğraflarını çektirirken hep saat 10’u 10 geçiyor. Bunun bir kaç sebebi var.

Öncelikle akrep ve yelkovanın duruş şekli çok estetik ve logoyu kapatmıyor. İkincisi ise reklamlarda ki subliminal mesajlar!

Öncelikle Subliminal mesaj nedir onu öğrenelim.
Subliminal mesaj başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır. Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilemezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir. Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tekniklerin amaçları, etkililiği ve kullanım sıklığı konuları tartışmalıdır. (kaynak : http://tr.wikipedia.org/wiki/Subliminal_mesaj )

Saat 10’u 10 geçe pozisyonunda yuvarlak bir saatin içinde ki akrep ve yelkovan yukarı doğru gülümsemeyi bilinç altınızda oluşturuyor. İsteseniz de istemeseniz de saat size mutluluk veriyor. Aynı şekilde ki duruş bir tik işaretini de anımsattığı için farkında olmadan bir güven duygusu kaplıyor içinizi. Yani saatin 10’u 10 geçmesi size güven duygusu veriyor, mutlu ediyor, saate olan ilginizi arttırıyor ve siz o saati daha çok almak istiyorsunu.

About Author

4 thoughts on “Neden hep saatler 10’u 10 geçiyor?

    1. YKM de vitrinde ki saatler çalışıyor olacağı için saat 10’u 10 geçe bakmanı tavsiye ederim 🙂 hehe

  1. Aynen ama ben gittiğimde saatler hep 10.34geçiyo oluyo bunun subliminal mesajı ne peki? İstanbul Mu?

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: