Microsoft Build 2014 Geliştirici Konferansı

Build_2014

Microsoft’un her yıl düzenlediği, geliştiriciler, Windows ve Windows Phone kullanıcılarının da merakla beklediği etkinlik olan Build 2014 konferansı bugün (2 Nisan 2014) San Francisco’da Türkiye saatiyle 18:30′da başlayacak.

Microsoft Build, aslında geliştiricilere özel bir konferans. Konferans içinde detaylarıyla Windows ve Windows Phone uygulama geliştirmeye yönelik konular, oyun geliştiricilere yönelik konular ve geliştirici araçları hakkında çok teknik içerikteki oturumlara sahip bir konferans olacak.

Bunun yanında tabiki de Windows ve Windows Phone kullanıcılarını heyecanlandıran konularda var. En başta Windows Phone 8.1’in tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bir çok detayı sızmasına rağmen hala heyecan içindeyiz. Ayrıca düşük bir ihtimal de olsa yeni bir Windows sürümü (Windows 9) ile ilgili bile bilgiler verile bilir. Etkinlik sırasında Windows Phone 8.1 önizleme sürümünün geliştiricilere sunulması da bekleniyor fakat bazı kaynaklar 10 Nisan’da sunulacağını söylüyor.

Build Windows konferansı içerisinde veya sonrasında #moreLumia adındaki Nokia etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlik içinde de Windows Phone 8.1 yüklü olması muhtemel Lumia 630, Lumia 930 ve süpriz cihazların tanıtılacağı düşünülüyor.

Windows Phone kullanıcısı ve Windows Phone uygulama geliştiricisi olarak bu etkinliği yakından takip etmeye çalışacağım.

Build 2014 etkinliği 4 Nisan 2014’e kadar devam edecek. Etkinliğin resmi web sitesi : http://www.buildwindows.com/

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: