Birine büyük bir dosya mı göndermeniz gerekiyor?

Büyük dosyaları gönderme
Büyük dosyaları gönderme

Büyük boyutlu dosya gönderme siteleri hakkında ki güncel yeni yazım burada : https://www.chndkmn.com/internet-teknolojileri/ucretsiz-buyuk-boyutlu-dosya-gonderme-siteleri/

 

Genelde iş ile ilgili büyük dosyaların bir başkasına (müşterinize, matbaanıza, patronunuza, iş arkadaşınıza) gönderilmesi hep sıkıntılı olmuştur. Bunun için genelde rapidshare, hotfile gibi dosya yükleyebildiğimiz siteleri kullandık. Bu yazımda sizlerin bu sıkıntısını biraz olsun kolaylaştırabilecek araçlardan bahsedeceğim.

Bir başkasına email ile gönderilemeyecek kadar büyük dosyaları rahatlıkla göndermenize yarayacak web siteleri ve programcıklar…

DROPBOX | www.getdropbox.com

En fazla 250mb lık dosyaları toplamda 2 gb depolama alanında istediğiniz kişilerle kolayca paylaşmanızı sağlayan bir sistem. Öncelikle üye olup bilgisayarınıza dropbox yazılımını kurmanız gerekiyor (windows, mac, linux ve hatta ios versiyonları mevcut.). Yazılım bilgisayarınızda bir klasör oluşturuyor ve siz sürükle bırak yaparak klasöre paylaşmak istediğiniz dosyaları taşımanız yeterli.

DIVSHARE | www.divshare.com

En fazla 200mb lık dosyaları toplamda 5 gb depolama alanında istediğiniz kişilerle kolayca paylaşmanızı sağlıyor. Aynı anda 5 dosya yükleyebileceğiniz divshare için artı puan kazandıran özellik ise yüklediğiniz videoları otomatik olarak flash a çevirip bloğunuzda veya sitenizde yayımlayabilmenizi sağlıyor.

FILE DROPPER | www.filedropper.com

File Dropper, üyelik gerektirmeden tam 5 gb büyüklüğünde ki dosyaları yüklemenize izin veriyor. Fakat belli bir süre indirilmeyen dosyalar siliniyor. Bu 5gb lık yükleme özelliği işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

FILES OVER MILES | www.filesovermiles.com

Aralarında en çok beğendiğim dosya gönderme sitesi bu. Sistem tamamen internet tarayıcıları arasında dosya aktarımı yapıyor. Yani dosyanızı herhangi bir yere yüklemiyorsunuz. Üyelik gerektirmeyen filesovermiles.com, gönderilecek dosyayı seçtiğinizde karşı tarafa dosyayı indirebilmesi için gerekli linki veriyor. Bu adresi anlık mesajlaşma programlarıyla karşı tarafa ilettiğinizde karşı taraf dosyayı direk sizin bilgisayarınızdan indirmeye başlıyor. Sistemi ağ içinde yani işyerinizde ki başka bir arkadaşınıza dosya göndermede kullanırsanız ne kadar hızlı transfer ettiğini anlarsınız.

WETRANSFER | https://www.wetransfer.com

Wetransfer ile üye olmadan 2GB a kadar olan dosyaları siteye yükleyip karşı tarafın indirmesine olanak sağlayabiliyorsunuz. Dosya yükleme işlemi bitiminde karşı tarafa ve size bilgi ile birlikte indirme adresleri mail olarak gönderiliyor. Dosyalarınız 2 hafta boyunca sunucularında saklanıyor. Altyapısı flash olması ve tasarımının gayet güzel ve sade olmasının yanında kullanım kolaylığı da işin içine girince wetransfer.com bu iş için biçilmiş kaftan oluyor.

SENDGB | http://www.sendgb.com

Sendgb tek seferde 4 GB’lık dosyalarınızı göndermenize olanak sağlıyor. Aynı anda 20 kullanıcıya kadar gönderim yapabiliyorsunuz ve kullanıcılar birbirlerini görmüyor. Dosya indirildikten hemen sonra silinmesini sağlayabiliyor ve bunun yanında da şifreleyebiliyorsunuz. Göndereceğiniz dosyalar en fazla 7 gün boyunca indirilebiliyor. Türkçe ve kullanımı kolay arayüzü, ücretsiz bir şekilde 4 GB’a kadar dosyalar gönderilebilmesi ve sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteklerle büyük boyutlu dosya gönderme siteleri arasında dikkat çekiyor.

About Author

11 thoughts on “Birine büyük bir dosya mı göndermeniz gerekiyor?

    1. filesovermiles.com altyapısı flash olduğu için çok yüksek boyutlu dosyalarda sıkıntı yaratıyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: