Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

Daha önce paylaştığım bu yazımı ( https://www.chndkmn.com/internet-teknolojileri/birine-buyuk-bir-dosya-mi-gondermeniz-gerekiyor/ ) güncellemek adına ikinci sürümünü yazmaya karar verdim. WeTransfer, FileDropper gibi alternatifler eski yazımda olduğu için bu yazımda yer vermedim.

Ücretsiz Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Sitelerini İnceledik

İnternet hızları arttıkça internetten büyük dosyaların başkasına gönderilmesi hem kolaylaştı hemde zorlaştı diyebiliriz. Kolaylaşması hızlı internetin nimetlerinden biri. Zorlaşması ise bu işlemi yapmanızı sağlayan kaliteli ve ücretsiz hizmetlerin az olması.

Sizin için bulduğum birkaç büyük boyutlu dosya gönderme sitelerini paylaşmak istiyorum.

1 – SENDGB – https://www.sendgb.com/

sendgb - Ücretsiz Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

Sendgb tek seferde 4 GB’lık dosyalarınızı göndermenize olanak sağlıyor. Aynı anda 20 kullanıcıya kadar gönderim yapabiliyorsunuz ve kullanıcılar birbirlerini görmüyor. Dosya indirildikten hemen sonra silinmesini sağlayabiliyor ve bunun yanında da şifreleyebiliyorsunuz. Göndereceğiniz dosyalar en fazla 7 gün boyunca indirilebiliyor. Türkçe ve kullanımı kolay arayüzü, ücretsiz bir şekilde 4 GB’a kadar dosyalar gönderilebilmesi ve sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteklerle büyük boyutlu dosya gönderme siteleri arasında dikkat çekiyor.

2- WEFL.IO – http://wefl.io

weflio - Ücretsiz Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

İstediğiniz her boyuttaki ve her formattaki dosyayı istediğiniz kişiye gönderebilmenize olanak sağlıyor. Ayrıca aynı anda istediğiniz kadar dosyayı da tek seferde gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz dosyanın ne zamana kadar saklanması gerektiğini de seçebiliyorsunuz. 1 saat, 1 gün, 1 hafta veya 1 ay sonra silinsin diyebilme şansınız var. Büyük boyutlu dosya gönderme siteleri arasında favorilerimden biri.

3 – ZETA UPLOADER – https://www.zeta-uploader.com

zetauploader - Ücretsiz Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

En fazla 500 mb boyutunda ki dosyaları transfer edebilmenize olanak sağlıyor. 1, 3, 4 veya 7 gün kadar saklanabilmesini seçebiliyorsunuz. Bunun yanında indirme sayısına göre de dosyanın silinmesi güzel bir özellik. Örneğin 3 defa indirildikten sonra dosya silinsin diyebiliyorsunuz. Bunun yanında göndereceğiniz dosyaya şifre koyabiliyorsunuz.

4 – FILE MAIL – http://www.filemail.com/

filemail - Ücretsiz Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

En fazla 30 GB büyüklüğündeki dosyaların gönderilmesine olanak sağlıyor. Tek seferde birden fazla dosyayı ekleyebiliyorsunuz. Klasör gönderme özelliği mevcut fakat Chrome ve Opera internet tarayıcıları destekliyor.Dosyanın saklanma süresini 7 güne kadar seçebiliyorsunuz. Şifre korumalı dosya ve HTTPS üzerinden gönderim özellikleri ücretsiz kullanım için kapatılmış.

5 – PCLOUD TRANSFER – https://transfer.pcloud.com

pcloud - Ücretsiz Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

Tek seferde toplam 5 GB dosya transferi ve birden fazla dosyayı ekleyebileceğiniz bir hizmet sunuyor. Gönderdiğiniz dosyalar 1 hafta saklanıyor. İsterseniz dosyalarınızı şifreleyerek de gönderebiliyorsunuz. Çok fazla özellik sunmasa da asıl işi olan büyük boyutlu dosya gönderme hizmetini başarıyla gerçekleştiriyor. Popüler weTransfer.com’a benzer arayüzü sayesinde kolayca işinizi halledebiliyorsunuz.

About Author

1 thought on “Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Siteleri

  1. Bunlardan en iyisi SendGB… 5 GB’a kadar ücretsiz dosya transferi var. Ayrıca 20 GB’a kadar da dosya paylaşılıyor. Yazınızı google aramasıyla buldum… Güncel bir yazı daha iyi olabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: