Facebook’ta zaman geçiren bir erkeği kandırmak çok kolay

Facebook da erkekleri kandırmak daha kolay
facebook da erkekleri kandırmak daha kolay

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, erkekleri kandırmak bayanlarla kıyasla çok daha kolay!

ABD ve İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, şok edici sonuçlar ortaya çıktı. Facebook’ta zaman geçiren bir erkeği kandırmak çok kolay. Dolandırıcıların kol gezdiği Facebook’ta, birçok erkek bu kişilerin ağına düştü. Bayanlar buna karşın bu kişilere şüpheyle yaklaşıyor.

Yapılan araştırmaya göre, çekici bir bayanın resmini gören erkekler, çok daha kolay baştan çıkıyor. Bayanlar ise Facebook’ta arkadaşlık teklifinde bulunan kişilere şüpheyle yaklaşıyor. Hatta % 64,2’lik bir kesim, tanımadığı insanların arkadaşlık teklifini baştan kabul etmiyor.

Erkekler, sosyal ağlardaki arkadaşlık tekliflerine çok daha hızlı karar veriyor. Erkeklerin %55,4’ü bu teklifleri geri çevirmiyor. Hatta arkadaşlık tekliflerinde güzel bir bayan resmi olduğunda, bu oran çok daha fazla artıyor. Oysa bayanlar, profil resimlerini çok dikkate almıyor. Yakışıklı bir erkeğin resmi, bu oranı artırmıyor.

Sosyal ağlarda takılan erkeklerin %25’i, profil resimlerini herkese açıyor. Herhangi bir yabancı bu resimleri rahatlıkla seyredebilmesine karşın, bayanlarda bu oran sadece %16.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: