FB – GS Derbisini Hacklediler

FB - GS Derbisini Hacklediler
FB - GS Derbisini Hacklediler

17 Mart 2012 Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe- Galatasaray maçı, futbolseverlerden büyük ilgi gördü. Fakat yayını Digiturk Web TV den izlemek isteyen kullanıcılar problemler yaşadı. Çünkü maç esnasında internet üzerinden yapılan yayında sık sık kesintiler yaşandı. Digiturk Web TV kullanıcılarını mağdur eden bu durum, Twitter’da da yankı buldu ve Top Tweet’ler arasına girdi.

Kesintilerin Digiturk’ün sisteminde yaşanan teknik aksaklıklar olduğunu sanılıyor. Fakat Digiturk’ten konuyla ilgili farklı bir açıklama geldi. Firma, yayın esnasında bir hacker saldırısına maruz kaldıklarını ve kesintilerin de bu sebeple yaşandığını belirtiyor.

Digiturk’ün basın açıklaması şu şekilde;

17 Mart 2012 tarihinde oynanan ve aynı zamanda Digiturk Lig TV ekranlarından canlı yayınlanan Fenerbahçe – Galatasaray maçının, yine canlı olarak internet üzerinden gerçekleştirilen gösteriminde zaman zaman aksaklıklar yaşanmıştır.

Bu aksaklıkların yayın sırasında internet sitemize yapılan bir saldırı sonucu meydana geldiği açıktır. Digiturk olarak, ücretini ödeyerek maç seyretmek isteyen kullanıcılarımızın seyir hakkını gasp eden internet korsanlarına karşı tutumumuz nettir. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin kimliği tespit edilmiş olup, hukuki ve cezai olarak şahıslar hakkında yasal işlemler başlatılmıştır. Değerli üyelerimizin haklarını korumak ve mağduriyetlerini gidermek birinci önceliğimizdir.

Bu konudaki hassasiyetimizi anlayışla karşılayacağınızı umuyor, yasa dışı yapılan her türlü girişime karşı mücadelemizde bizlere destek olacağınızı umuyoruz.”

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: