Boraraba.com Dünya duracak, Türkiye’yi izleyecek!

Dünya alternatif enerji kaynakları aramakta. Enerji bu kadar önemli iken, gelecek yüzyılın enerji yakıtı olarak nitelendirilen bor madeninin dünya rezervlerinin %70’’i Türkiye’dedir. TUBİTAK, Türkiye’nin ilk borla çalışan aracını yakın bir zamanda üretti. Bu büyük başarı, şuan için çok göz önünde bulunmasa da yakın bir zamanda gündeme gelecektir. 2013 yılında elektrikli araba furyası başlayacak. Ama herkesin çok iyi bildiği bir şey var. Türkiye’de elektrik hiçbir zaman iyi bir alternatif olmadı. Hep pahalı satıldı, ancak bor öyle değil, Türkiye bu madeni 6 sene boyunca ham olarak sattı, ancak şu anda çıkarılan boru nano teknoloji ile işleyen şirketler var. Bor artık, hem devlet hem de özel sektör elinde. Borla çalışan arabanın yaygınlaşması demek, bor madeni bakımından son derece zengin olan ülkemiz için bir devrim niteliğindedir.

boraraba.com’da çok daha fazla bilgiyi ayrıntılarıyla bulabilirsiniz. Bor Nedir?, Türkiye’de Bor Madeni, Dünya’da Bor Madeni Rezervleri, Bor Nerelerde Kullanılır, Bor Görsel, Bor Video, Bor TV… Boraraba.com’un kurulma amacı bu sorulara cevap vermek. Sitemizde metinler, görseller, videolar, haberler, haritalar bulunmaktadır. Türkiye’nin bu değerli madenine hep birlikte sahip çıkmak dileğiyle…

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: