Logitech Z50 Speaker İncelemesi

Eşimin kullandığı laptop’tan az ses çıkmasından (hatta sessiz bir ortamda zor duyulabilecek kadar az) dolayı küçük bir speaker almaya karar verdik. Uygun fiyatlı Logitech Z50’yi buldum ve aldım.

Öncelikle kutusunun üzerinde yetersiz bilgi olduğunu söyleyebilirim. Alırken “muhtemelen şarjlı” diye düşünmüştüm fakat şarjlı olmadığını görmek beni derinden etkiledi 🙂 Ayrıca Türkçe kullanma klavuzu mevcut ama logitech firmasının tüm ürünlerin yanına koyduğu standart ürünler için hazırlanmış bir klavuz. Yani Türkçe kullanma klavuzu içerisinde z50 ile ilgili birşey yazmıyor 🙂

logitech z50

Adaptörü ile bağlı olmadan çalışmıyor malesef. Böylelikle bir kablo karmaşasıda meydana gelmiyor değil. Laptop bile olsa illa ki şarja taktığınız zaman ikinci bir prize de ihtiyacımız oluyor. Şarj olmasına gerek yok diyip bu durumu + bir özellikmiş gibi yazan logitech firmasına da burdan bir istek parça göndermek istiyorum. … (http://www.logitech.com/tr-tr/product/multimedia-speaker-z50)

logitech z50

Standart 3.5 inç kulaklık jakı ile sadece bilgisayarlarınızda değil, tablet veya telefonlarınızı da bağlayıp kullanabiliyorsunuz. Özellikle telefonda kullanımı ile ilgili kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Telefondan müzik veya radyo açıp dinleyebiliyorsunuz.

Bunun dışında cihazın üzerinde bir ses ayarı yok. Ses kaynağına takılan jack kablosu cihaza bağlı durumda. Bu kablo sökülemiyor.

logitech z50

Ses konusunda ise sizi şaşırtacağına garanti verebilirim. Ses yüksekliği yeterlinin üzerinde ve sesin tokluğu, netliği gerçekten başarılı. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Tasarım olarak da harika diyebilirim. Gerçekten masanızın üzerinde, bilgisayarınızın yanında çok şık durduğunu söyleyebilirim. Eşim için pembe renklisini aldım fakat piyasada pembe dışında mavi ve gri renkli alternatiflerini de bulabilirsiniz.

Malzeme kalitesi ile ilgili yorumlarımı paylaşmam gerekirse de cihazın kendisi sağlam gözüküyor. Kullanılan sert plastik asla eğilip bükülme, gacı gucur etme gibi şeyler yapmıyor. Şarj adaptörünün kendisi ve kablosunun biraz dandik olduğu da bir gerçek.

logitech z50

Kullanım kolaylığı açısından düşük puan versem de, tasarımı, performansı ve fiyatı işi kurtardı diyebilirim.

Her inceleme yazısının sonunda olduğu gibi bu ürünle ilgili teknik bilgileri de paylaşmak isterim.

Şarj Adaptörü Kablosu : 1,5 metre

Ürün boyutları : (Y x G x D) 106,5mm X 98,6mm X 98,6mm

Ağırlık : 260g

Sıra geldi ürünün fiyatına…

Ben ürünü Teknosa mağazasından 40 TL’ye aldım.

Hepsiburada.com’da bu yazıyı yazdığım sıralarda son ürünler bilgisi altında 34,33 TL’ye satın alınabilir. Kargo ücretiyle birlikte ürün yine 40 TL civarına gelecek.

Ben beğendim, umarım siz de beğenirsiniz.

Sevgiler…

Cihan

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: