Misfit Flash İncelemesi (Aktivite Bilekliği)

Misfit firmasının uygun fiyatlı modeli Misfit Flash İncelemesi

Misfit Flash bir fitness ve uyku takibi aksesuarı. Aksesuarı dememin sebebi ise saat olarak bileğinize, kolye zinciri ile boynunuza ve toka aparatı ile elbisenize, ayakkabınıza vs. takabilmenize olanak sağlaması.

Misfit Flash ile kaç adım attığınızı, kaç kalori yaktığınızı, kaç metre yürüdüğünüzü, kaç saat uyuduğunuzu, uykunuzun kaç saatini derin uykuda geçirdiğinizi, uykunuzdan ne zaman uyandığınızı kaydedebiliyor. Bunların yanında koşu, yürüyüş, tenis, bisiklet sürme, basketbol, futbol ve yüzme aktivitelerinizi de kaydedebiliyor. Kaydedebildiği aktiviler için Android veya iOS üzerinde Misfit aplikasyonunu kullanmanız gerekiyor.

Misfit Flash İncelemesi
Misfit Flash

Kutu içeriğinde Misfit Flash, sert plastik kayışı, pili ve sert plastik toka aparatı ile geliyor.

Misfit Flash özel olarak seçilmiş 7 farklı renk alternatifi ile üretilmiş. Renklerin hepsi birbirinden şık ve güzel gözüküyor.

Misfit Flash İncelemesi
Misfit Flash

Üzerinde 12 adet kırmızı led barındıran Misfit Flash, telefonunuzdan ayarladığınız sıraya göre isterseniz önce saati sonra günlük aktivitenizi veye önce günlük aktivitenizi sonrasında da saati gösterebiliyor.

İlk etapta saati okumakta zorlansanız da kullandıkça alışıyorsunuz. Saat üzerinde 12, 3, 6 ve 9 üzerinde daha sönük halde yanan ledlerin üzerinde daha parlak şekilde sabit şekilde saat, yanıp sönen şekilde de dakikayı gösteriyor.

Misfit Flash İncelemesi
Misfit Flash

Saati ve aktivitenizin ne kadarını tamamladığınızı görebilmeniz için Misfit Flash’ın üzerine hafifçe bastırmanız gerekiyor.

Cihazın değiştirilebilir pili sayesinde şarj etmenize gerek kalmıyor ve 6 aydan fazla bir süre kullanım sağlayabiliyor.

Misfit Flash
Misfit Flash İncelemesi

Yaklaşık 6 gr. olan cihaz sert plastik maddeden üretilmiş ve 30 metreye kadar su geçirmezlik sağlıyor. Sporcuları hedefleyen bir ürün olması sebebiyle bileğinizden hiç çıkartmadan banyo yapabilir veya su sporlarıyla ilgilenebilirsiniz.

Misfit Flash İncelemesi
Misfit Flash

Misfit Flash’ı kullanabileceğiniz cihazlar ise şu şekilde paylaşılmış;

  • iPhone® 4s/5/5c/5s/6/6 Plus/6s/6s Plus
  • iPod® touch 5
  • iPad® 3/4/Air/mini
  • Samsung Galaxy S4/S5/Note 3/Note 4
  • Google nexus 4/5
  • Android 4.3 BLE destekli cihazlar.
  • iOS uygulamasının çalışabilmesi için iOS 7 ve üzeri Bluetooth 4.1 destekli cihazlar
  • Android uygulamasının çalışabilmesi için en az Android 4.3 (JellyBean) ve yine Bluetooth 4.1/ Akıllı Bluetooth desteğinin olması gerekiyor.

Resmi internet sitesinde Windows Phone için henüz desteğinin olmadığı söylense de Misfit Flash elimde ki Lumia 1320 ile çalışabilmekte. Bunun için Windows mağazasındaki Misfit’in resmi uygulamasını kullanabilirsiniz.

Misfit Flash İncelemesi
Misfit Flash

Tabi ki Windows Phone uygulamasının diğer platformlara göre eksikleri mevcut ve bir takım sorunlar içeriyor.

Cihazın kendi firmware yazılımı da internete bağlı telefonunuzla senkronizasyon esnasında otomatik olarak güncellenebiliyor.

Misfit Flash şık, kullanışlı ve havalı olması, fiyatının da uygun olması sebebiyle benim beğenimi kazandı. Şunu da belirtmeden yazımı bitirmek istemiyorum. Misfit Shine için üretil ve satılan deri kayışlar Misfit Flash ile uyumlu değil.

Türkiye’de resmi olarak satın alabileceğiniz tek kanal sanırım D&R mağazaları. Güncel fiyatı ise 175 TL.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: