Turkcell Beni Sesimden Tanır!

Turkcell Çağrı Merkezi
Turkcell Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezleri’nin kalitesi konusunda da ciddi bir rekabetin yaşandığı GSM Operatörleri arasında son dönemdeki öne çıkan hizmetlerden biri de ses tanıma teknolojileri. Reklamlara kadar konu olan bu durumun ardından Turkcell’i onurlandıran yurtdışı kaynaklı bir ödül geldi.

Ses çözümleri alanında dünyanın lider kuruluşlarından biri olan Nuance tarafından hazırlanan örnek vaka çalışmasında Turkcell Global Bilgi’nin geliştirdiği Ses Tanıma Teknolojisi, hem hız hem de ölçek açısından dünya birinci olmayı başardı.

Çalışmaya göre Turkcell’in Ses Tanıma Teknolojisi, şirketin bireysel kimlik doğrulama süresini bireysel kullanıcılar için 20 saniye, kurumsal kullanıcılar içinse 45 saniye kısaltıyor. Sistem güvenlik unsurunu artıran ayrıntısının yanında operasyonsal maliyetleri de aşağı çekerek kazanç sağlıyor.

Bugüne kadar 4.2 Milyon Turkcell abonesi tarafından 11 Milyon’dan fazla defa kullanılan teknoloji, sesin biyometrik özelliğinin kullanılmasına dayanan bir yöntemle geliştirildi. Bu teknolojiye göre bir Turkcell abonesi çağrı merkezini aradığında ses tanıma kaydını bırakması için ilgili adıma yönlendiriliyor. Bu aşamada “Turkcell beni sesimden tanır” cümlesini 3 defa üst üste söyleyen abonenin ses örneği sisteme kaydediliyor. Abone, müşteri hizmetlerini tekrar aradığında sesi, sisteme kaydedilen sesle karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılıyor.

About Author

2 thoughts on “Turkcell Beni Sesimden Tanır!

  1. Turkcell beni sesinden tanır nasıl yapabilirim yapa bilirseniz kaydımı yapın

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: