OS X Mavericks Tanıtıldı. Üstelik Ücretsiz!

Mac OS X Mavericks

Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılan Apple’ın en yeni işletim sistemi OS X Mavericks, App Store üzerinden ücretsiz olarak indirmeye sunuldu. Etiketleme, çoklu ekran özelliği, haritalar, iBooks ve Safari’de yapılan yeniliklerle birlikte gelen işletim sistemi, Apple TV’ye de destek veriyor.

200 den fazla özellik ile gelen Mavericks, daha iyi ram kullanımı (4 GB ram için veri sıkıştırma yöntemi ile 6 GB ram performansı alabilme) ve enerjiyi daha verimli kullanabilmesi (Macbook Pro’lar için daha uzun pil ömrü demek) gibi heyecan veriyor.

Daha önce Golden Master sürümünü geliştiricilere açan Apple, ücretli olarak dağıtılacağını düşündüğüm güncellemeyi ücretsiz olarak sunmaya başladı.

5.29 GB boyutunda ki işletim sistemi ile birlikte, iTunes, Safari, iBooks, iMovie, iPhoto için de güncellemeler sunulmuş durumda. Ayrıca yeni bir Mac alırsanız daha önce ücretli olan iWorks ve iLife paketlerinin de ücretsiz olduğunu söyleyeyim.

Sisteminizi güncellemek yerine en baştan temiz bir kurulum isterseniz MacWorld sitesinin yazısını inceleye bilirsiniz : http://www.macworld.com/article/2056561/how-to-make-a-bootable-mavericks-install-drive.html

Bu da sizler için hediyem; Mavericks Wallpaper

Cihan

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: