Bu kaçıncı versiyon oldu? Tamam Firefox 11!

Yeni Firefox 11

 

Sık sık yeni versiyonlarını edinmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz popüler web tarayıcısının yeni versiyonu indirilebilir durumda!
Türkçe dil desteğiyle birlikte gelen Firefox 11‘de önemli yenilikler bulunuyor.

Tam sürümde bulunan yenilikler arasında belki de en önemlisi, Firefox’un en büyük rakibi Google Chrome ile senkronize olabilme özelliği. Bundan böyle Firefox kullanıcıları Google Chrome’daki yer imlerini, çerezlerini ve geçmişlerini tarayıcılarına taşıyabilecek.

Son sürüm ile birlikte kullanıcıların Firefox’u tercih etmesinde önemli bir yeri olan eklentiler, diğer masaüstü bilgisayarlarla senkronize edilebiliyor. Eklentiler Sync sekmesinden basitçe senkronize edilebilecek.

Gelen yenilikler arasında Android’in 2.3 ve altı sürümlerine Flash desteği, daha hızlı sayfa görüntüleme ve daha az çökme gibi zamanla kullanıcılar tarafından test edilebilecek özellikler bulunuyor.

Firefox 11’de web geliştiriciler için de kullanıcı deneyimini artıran araçlar yer alıyor. Firefox 10’da da bulunan CSS özelliğine yeni eklemeler yapılmış. Ayrıca yeni sürümle birlikte sunulan Tilt adlı araç sayesinde internet sayfalarının 3 boyutlu görüntülenmesi sağlanabiliyor.

Firefox 11 i indirmek ve detaylarına göz atmak için : http://www.mozilla.org/tr/firefox/features/

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: