Winamp’a ne oldu?

winamp_logo_mp3

Yazılım dillerinin ve teknolojilerin gelişmesiyle birlikte bir çok müzik programı yayınlandı. Winamp ise teknoloji devlerinin sunduğu medya oynatıcılarının gölgesinde kalmış ve zor günler yaşıyordu. Kötü gidişe daha çok dayanamayan NULLSOFT, Winamp’ın fişini çekme kararı almıştı.

Çıktığı günden beri milyonlarca kullanıcı tarfından kullanılan Winamp’ın kapatılacağı haberleri, Winamp sever kullancıları üzdü. Ardından Winamp’ın açık kaynak olması için imza topladılar. Açık kaynak olsun biz geliştirelim dediler.

Kapatıldı, kapatılacak, Microsoft aldı alacak derken Winamp’ın satıldığı haberini aldık. AOL yaptığı bir açıklamayla Winamp’ı, Belçika’lı Radionomy firmasına sattığını duyurdu. Zamanının popüler medya oynatıcısı Winamp, fişi çekilecek derken, yeniden hayat bulmuş oldu.

Teknoloji dünyası için gerçekten önemli bir yerde bulunan Winamp için kapatılmaması, tarihin tozlu raflarında kaybolmaması sevindirici.

Winamp 5.666 versiyonu şuan için en güncel versiyon.

Winamp’ın son versiyonuna buradan : http://www.winamp.com/media-player

Winamp’ın çıktığı ilk versiyon olan 0.20 den itibaren tüm versiyonlarınada buradan ulaşabilir siniz : http://tr.oldversion.com/windows/winamp/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: