Twitter Yeni Arayüzünü Gördünüz mü?

Twitter Yeni Tasarımı
Twitter Yeni Tasarımı

Ana Sayfa’ya hoş geldin
Takip etmeyi seçtiğin kişilerden gelen Tweetleri Ana Sayfa’nda görürsün. Burası en son haberleri, önem verdiğin kaynaklardan gelen yorum ve bilgileri içeren Tweetlerin bir araya toplandığı yerdir.

Artık önem verdiğin bilgilere ulaşmak daha kolay ve daha hızlı. Sol taraftaki menüden en sevdiğin özelliklere hemen erişebilirsin. Resimler, videolar ve karşılıklı konuşmalar tek bakışta tüm hikayeyi görebilmen için doğrudan Tweetlerin içine yerleşecek. Ve Ana Sayfa’da yer alan her şey bundan böyle bilgisayarda, iPhone, iPod Touch ve Android cihazlarında tamamen aynı olacak.

Ana Sayfa ilgini çeken her şeyi tek bir yerde toplar.


Bir kerede öğren
Sekmelerden oluşan yeni menü tüm cihazlarda aynıdır. Böylece mobil cihazında veya bilgisayarında, her zaman ve her yerde aynı deneyimi yaşarsın.

Nereye gideceğini öğren
Daha sade bir tasarım sayesinde ihtiyacın olan şeye daha hızlı ulaş. Tek bir tıkla Twitter istatistiklerini kolayca gör, takip edecek hesap önerileri al ve gündem başlıklarını incele.

Tweetler’de daha fazlasını gör
Takip ettiğin bütün hesaplardan Tweetler gör. Tweetler artık yanıtlar, retweetler ve eklenen resim ve videoları göstermek için genişleyebiliyor.

 

Sohbet burada başlıyor
Yeni Bağlan bölümünden iletişime katıl. Seni kimin takip ettiğini veya senden bahsettiğini, Tweetlerinden birini retweetlediğini veya favorilerine eklediğini burada görebilirsin. “Bağlan” iletişim akışını sağlayacağın yer.

@kullanıcıadları’na bağlan
Haberlerde, bir reklam panosunda veya bir kartvizitin üzerinde bir @kullanıcıadı’na rastlarsan buraya yaz ve anında iletişim kur.

Etkileşimlere göre hareket et
Twitter’daki etkini takip et. Etkileşim, insanların sen ve senin Tweetlerinle ilgili tüm hareketlerini gösterir. Seni kimlerin takip ettiğini, Tweetlerinden birini retweetlediğini, favorilerine veya bir listeye eklediğini gör.

 

Sadelik şansla buluşuyor
Keşfet özelliği sana özel olarak düzenlenmiş kullanışlı ve eğlenceli bir bilgi akışı sunuyor.

Keşfet özelliğini kullandığında şu andaki konumun, takip ettiklerin ve dünyada olup bitenlere bağlı olarak özel ilgi alanlarını yansıtan sonuçlar görürsün. Sen Twitter’ı daha sık kullandıkça Keşfet senin ilgi alanlarını öğrenir ve senin için daha da kişiselleştirilmiş sonuçlar sunabilir.

Neyi merak ediyorsan, Keşfet daha fazlasını bulmana yardım edecek.

Senin için yapılmış  Hikayeler ve gündem başlıkları, son zamanlardaki popülerliklerine ve senin bağlantıların, konumun ve dil seçimine bağlı olarak dünyandaki insanların neler konuştuğunu keşfetmeni sağlar.
#etiket'leri keşfet  Bir #etiket mi buldun? İlgili tüm hikayeleri, konuşmaları ve içeriği keşfetmek için buraya gir.

Senin için yapılmış
Hikayeler ve gündem başlıkları, son zamanlardaki popülerliklerine ve senin bağlantıların, konumun ve dil seçimine bağlı olarak dünyandaki insanların neler konuştuğunu keşfetmeni sağlar.

#etiket’leri keşfet
Bir #etiket mi buldun? İlgili tüm hikayeleri, konuşmaları ve içeriği keşfetmek için buraya gir.

Daha fazlasını bul
Etkinlik, bağlantılarının takip ettikleri hesaplara dair tüm hareketlerini gösterir. Bağlantılarının başka kimleri takip ettiğini, listelerini, favorilerine ekledikleri, retweetledikleri veya yanıtladıkları Tweetleri gör.

Kimi takip etmeli öğren
Takip etmek isteyebileceğin kişi, işletme veya marka hesabı önerileri al.

Arkadaşlarını bul
Arkadaşlarını adlarıyla ara veya e-posta hesabından kişilerini aktar.

İlgi alanlarına göz at
Sanat, Tasarım, Eğlence, Spor gibi kategorilerde takip edecek daha fazla hesap keşfetmeni sağlar.

 

Tamamen senle ilgili
Yeni profil bölümü seni ve ilgi alanlarını en öne ve tam ortaya yerleştiriyor.

Başkaları sana doğrudan Tweet gönderebilir, listelerini, favorilerini, takipçilerini, resimlerini ve daha fazlasını görebilir. Ben sekmesinden direkt mesaj konuşmalarını da daha iyi takip edebilirsin.

Ben sekmesi kendini dünyaya tanıtman için bir fırsat.

Profilin
İnsanların bir bakışta senin hakkında bilgi sahibi olabilmesi için paylaşmak istediğin bilgileri ekle. Kişisel bilgilerini oluştur, bir resim ekle, konumunu paylaş, bloguna veya internet sitene bir bağlantı ver.

Direkt mesajlar
Takipçilerine özel mesajlar gönder ve takip ettiğin kişilerden özel mesajlar al.

İçerik sana ait
İnsanlar paylaştığın resim ve videoların galerisini profilinden kolayca görüntüleyebilir.

 

Sesini duyur
Yeni Tweet tuşuna bas ve mesajını anında dünyaya duyur.

Twitter’da ne kadar ilerlediğinin önemi yok, burada kendini ifade etmek çok kolay. Fotoğraf yükleyebilir, konumunu ekleyebilir, videolara, haberlere ve daha bir çok yere bağlantı verebilirsin.

Tweet tuşu şu anda neler olduğunu paylaşmanı sağlar.

Bin kelime
Twitter’a cep telefonundan veya masaüstünden resim yükle, videolara ve haberlere Tweetlerinin içinden bağlantı ver.

Bir diyalog başlat
Takip ettiğin kişilerin isimlerini otomatik olarak tamamlayan @ özelliği sayesinde arkadaşlarından kolayca bahset.

Ortamı hazırla
Tweetlerine daha fazla somut içerik katmak için bulunduğun konumu etiketle.

Birbirinin dilinden anlayanlar
Anlamlı bir kelime grubundan önce # işaretini ekleyerek tweetlerini gündem başlıkları ve fikirlerle ilişkilendirebilirsin. Mesela #worldcup. Böylece biri bu göndem başlığını veya kelime grubunu aradığında tweetinin arama sonuçlarında yer alma ihtimali artar.

 

 

Daha fazla bilgi için : http://fly.twitter.com

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: