Google Eğitimleri ve Adwords Sertifikası

Google reklamcılığının kullanımı geçen her gün artmaktadır. Bu sebep ile Google konu ve alan bakımından uzman kişiler ile çalışmayı tercih etmektedir. Google eğitimleri sayesinde Google AdWords sertifikası alıp, belirlediğiniz alanda uzman olduğunuzu gösterebilirsiniz. Google Eğitimleri sonrası aldığınız sertifika müşterilere ve kullanıcılara güven sağlayacaktır. Ek olarak sertifikanız sayesinde şirketiniz Google Partner statüsüne yükselmektedir.

Google eğitimleri aldıktan sonra Google AdWords sertifikasını almak için ileri düzey arama ağı, Google reklamcılığı temelleri, ileri düzey görüntülü reklamcılık, mobil reklamcılık, alışveriş reklamcılığı ve video reklamcılığı sınavlarından biri geçilmelidir. Google Analytics için ise tek bir sertifika sınavı yeterli olmaktadır.

Google AdWords Sertifikası Nedir?

Bu sertifika AdWords’ün gelişmiş ve temel özelliklerini yetkin ve detaylı bir şekilde kullanan birinin Google eğitimleri ve onayı sonrası verilen belgedir. Bu sertifika sayesinde kişi Google onaylı dijital reklamcılık alanında uzman olduğunu kanıtlamaktadır. Sertifika ile uzmanlığınızı kanıtlayabilir ve potansiyel müşterileri kendinize çekme konusunda oldukça olumlu sonuçlar sağlayabilirsiniz.

AdWords Sertifika Değerlendirmeleri

-AdWords Temel Düzey

Temel düzey değerlendirmesi, AdWords’ün avantajları ile AdWords kampanyalarını yönetme ve optimize etme, dijital reklamcılık gibi konulara etkin olmayı kapsamaktadır.

-Arama Ağı Reklamcılığı

Arama ağında reklam oluşturma, arama ağı reklamcılığı değerlendirme gibi temel ve ileri düzey reklamcılığı kapsamaktadır.

-Görüntülü Reklamcılık

Görüntülü reklam ağı kampanyaları oluşturma, yönetme, ölçme ve optimize etmek ile görüntülü reklamcılık değerlendirmesi gibi ileri düzey reklamcılığı kapsamaktadır.

-Mobil Reklamcılık

Mobil reklamcılık değerlendirmesi ile birlikte reklam biçimleri, teklif verme ve hedefleme, kampanya ölçümü ve optimizasyon dahil mobil reklamcılık konusunda temel ve ileri düzey reklamcılığı kapsar.

-Video Reklamcılığı

Video reklamcılığı değerlendirmesi, Youtube ve Web video reklam kampanyaları oluşturma, yönetme, ölçme ve optimize etmeye yönelik temel ve ileri düzeyde ki reklamcılığı kapsar.

-Alışveriş Reklamcılığı

Alışveriş reklamcılığı değerlendirme, alışveriş kampanyaları oluşturma dahil olacak şekilde temel ve ileri düzey reklamcılığı kapsar

Kullanıldığı Diller

Google eğitimleri ve Google AdWords sertifika değerlendirmesi 19 dilde kullanıma sunulmaktadır.

Mevcut diller: Geleneksel Çince, basitleştirilmiş Çince, Flemenkçe, İngilizce (İngiltere), İngilizce (ABD), Almanca, Fransızca, İtalyanca, Türkçe, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Portekizce (Brezilya), Rusça, İspanyolca, İspanyolca (Latin Amerika), Tay dili

Google eğitimleri sonrası aldığınız sertifika uzmanlığınızı ispatlamanın en iyi yoludur. Dijital reklamcılık alanında Google önemli bir konuma sahiptir. Sertifika geçerlilik süresi mevcuttur, Sertifikanın süresi bittiğinde tekrar sınava girerek sertifikanızı yenileyebilirsiniz. Sertifika geçerlilik süresine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: