Sahibim olur musun?

Bugün sizlerle, gönüllü hayvansever gençlerin bir projesini paylaşmak istedim.

Yaklaşık 7 ay önce kurulan sahibimolurmusun.org adlı internet sitesi, evcil hayvanını ücretsiz olarak sahiplendirmek veya sahiplenmek isteyen insanları bir araya getirmeyi amaçlayan güzel bir sosyal sorumluluk platformu diyebiliriz.

Diğer ilan sitelerinin aksine tamamen ücretsiz olarak hizmet sunması ve amacının hayvanların sahiplendirilmesi olması gerçekten takdiri hakediyor. Diğer taraftan bakarsak aslında hayvan hakları yasası gereği ücretli hayvan alışverişi tamamen yasak ama bu yasağa pek uyulmuyor.

Sitenin içerisine göz gezdirdiğimizde tamamen gerçek ilanların bulunduğunu görebilirsiniz. Sitenin Kurucularından Emre ÇINAR, bu projenin evcil hayvanların satılmasını engellemek ve isteyen herkesin gönüllü ve ücretsiz bir şekilde sokaktaki evcil hayvanların yaşamını sürdürebileceği yeni yuvalara sahip olabilmesini amaçladığını söyledi.

Sitede şuan kedi ve köpek ilanları mevcut fakat kuş ve tavşan ilan kategorileri de açılmış durumda.

Bakımında zorlandığınız evcil hayvanlarınızı veya sokak hayvanları için ilan açıp onlara bakabilecek gönüllüler bulabilir, bir hayvanın bakımını üstlenmeye karar verdiyseniz de sitedeki ilanlara göz atabilirsiniz.

Sahibimolurmusun.org projesini beğendim ve destekliyorum. Projenin başındaki 2 genç hayvansever arkadaşın başarılarının devamını diliyorum.

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: