Ev Aramanın Yeni Yolu : Metrekare.com

Genelde kiralık, satılık ev ve ofis ararken sahibinden.com’a dalıyoruz. Alternatif sitelere hiç baktınuz mı?

Metrekare.com gayet güzel ve anlaşılır bir arayüz ile kolayca aradığınızı bulmanızı sağlayan nadide sitelerden biri. Siteye girer girmez kolay kullanımlı bir arama bölümü karşılıyor sizi. Burada öncelikle kiralık mı yoksa satılık ilanlarına mı bakmak istiyorsunuz buna karar verin. Sonrasında aradığınız bölgeyi yazıp arayabiliyorsunuz. İsterseniz de fiyat aralığı, oda sayısı, metrekaresini girerek daha detaylı bir arama yapma imkanı da sunuyor. İlanları ister alt alta liste şeklinde isterseniz de harita üzerinde görebiliyorsunuz. Örneğin Kadıköy kiralık daire aramalarında harita üzerinde ilanlar aşağıdaki gibi gözüküyor.

Screen Shot 2014-05-26 at 07.46.21

İlanlar arasından birkaç tane gözünüze kestirdiniz. İlan inceleme sayfası da sitenin genel yapısı gibi kolay anlaşılır bir şekilde hazırlanmış. Benim en çok hoşuma giden şey ise konutun bulunduğu noktaya yakın ulaşım, park, okul, hastane, atm, market, eczane görebilmeniz hatta harita üzerinde küçük de bir yol tarifi alabilmeniz. Kiralamak istediğiniz eve en yakın fırın kaç dakika uzakta bunu kolayca görebiliyorsunuz.

Metrekare.com bir emlak sitesi olsa da sitenin kendi içinde bir de sosyal ağ bölümü var diyebilirim. Soru Cevap olarak adlandırdıkları bölümde kullanıcılar bölgesel olarak soru sorabiliyor. Kiralamak veya satın almak istediğiniz konutun nasıl bir çevrede olduğunu, rahatsız olup olmayacağını sorabiliyor ve yine sorusuna kullanıcılardan cevap alabiliyor.

MetreKare.com mobilde de iddialı. Android ve iOS platformları için hazırladıkları uygulamalar gerçekten başarılı. Windows Phone kullanıcısı olarak bu platform için de uygulama hazırlamalarını içtenlikle dilerim.

Genel olarak hem mobil tarafı hemde web tarafı için de başarılı bir çalışma olmuş diyebilirim. MetreKare.com ekibini tebrik ederim.

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: