Viral Reklamlar : Fulya’nın İntikamı

Viral reklam, İnternet üzerinde büyük çoğunlukla video yapımı olarak e-posta yolu veya video paylaşım sitelerinde kullanıcıların ağızdan ağıza yöntemi ile yaydıkları bu yüzden de viral yani virüse benzetilen kendi kendine yayılan bir reklam metodudur.

Viral reklamlar ikiye ayrılmaktadır.

Son kullanıcı viral reklamları
Bu reklamlara genelde video paylaşım sitelerinde rastlanmaktadır. Tesadüfen bir kullanıcı herhangi bir ürünü hedef alan veya onu savunan bir video çeker ve bu video çok başarılı ise yayılır. Genelde firmalar daha sonra bu reklamı satın alma yoluna giderler.

Reklamı yapan firma tarafından yapılanlar
Burada izlenen yol ise firmanın profesyonel bir ekibe sipariş olarak bir viral reklam vermesidir. Ama buradaki en önemli nokta bunun amatör bir çekim olarak gözükmesidir…

İşte daha önce muhtemelen izlediğiniz Fulya’nın intikamı videosu ikinci kategoriye giren başarılı bir viral reklam çalışması. Sevgilisi tarafından aldatılan üniversiteli kızın, sevgilisinin ve kendisinin özel eşyalarını internetten satacağını duyurduğu Paramarka.com tarafından gittigidiyor.com için hazırlanan Fulya’nın intikamı videosu, reklamın çekim aşamaları, fikirler aşamaları, istatikleri ve nasıl başarılı olduğunu anlatıyor.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: