Girişimcilik, marka ve patentler üzerine…

Bu yazımda girişimci ruhlu arkadaşlar ve kendi işini kurmak isteyenler için küçük bir bilgi aktarmak istedim.

Kendi işinizi kurmak istiyor ve bu işten elde ettiğiniz kazanç ile hayatınızı devam ettirmeyi planlıyorsanız mutlaka ama mutlaka resmi olmalısınız. Bir şirket kurmak önceliğiniz olmalı. Ardından da iyi bir marka bulup bu markanın haklarını elinizde bulundurmalısınız. Böylelikle sizin markanız ile kimse hizmet veremeyecek ve ürün satamayacak. Markanızı tescil ederek hem ciddiye alınmanızı hemde ilerde başınıza gelmesi muhtemel bir çok engelin önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca bir marka sahibi olmak, ürün veya hizmetinizin kalitesini ve güvenilirliğini arttıracaktır.

Aynı şekilde bir fikriniz var veya yeni birşey buldunuz. Bu bulduğunuz fikri en yakın arkadaşınıza bile anlatmadan önce patentini almalısınız. Böylelikle icat ettiğiniz ürünü veya fikri başka biri kullanamayacaktır. Belkide dünyayı çok daha güzel bir yer haline getirme ve zengin olma şansı elinizdeyken bi anda bunu kaybedebilirsiniz.

Marka ve patent tescili de öyle çok zor ve çok pahalı işler değil. Başvuru, araştırma ve takip işlemlerini kendiniz de yapabileceğiniz gibi marka patent danışmanlık şirketleriyle de çalışabilirsiniz. Tabi ki danışmanlık yapan şirketler sizin adınıza herşeyi yapacak ve yapılması gerekenler konusunda da sizi bilgilendirecektir.

Marka Patent danışmanlık şirketinizi seçerken de dikkatli olmalı ve güvenilir firmalarla çalışmalısınız. Bu noktada size Efor Danışmanlık firmasını tavsiye edebilirim. Efor danışmanlık, 15 yıllık deneyimi ile size marka tescili, patent tescili, tasarım tescili ve telif hakları konularında yardımcı olacaktır. Efor danışmanlık firması ile ilgili daha çok bilgiye www.eforpatent.com dan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, hayatınızı değiştirebilecek fikirlerinizi başkasına kaptırmadan elinizde tutmalısınız.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: