İzmir Arena’da ki Duman konseri rezaleti!

İzmir Arena PizzaPizza Duman Konseri
Konser alanı bu fotoğrafta gözüken yer değil. Konser alanı karşıda ki kapının arkası. Fotoğrafı çektiğim yer de bile kalabalıktan durulmuyordu. Ayrıca güvenlikler de bizi bu alanda beklemememiz için uyarmaya çalıştılar. Umarım konser esnasında Arena da ki turuncu montlu şişko güvenlik görevlisi bu yazımı okuyordur. Fotoğrafını çekmek ve yayınlamak isterdim...

2 aydır PizzaPizza mağazalarında bir menü veya pizza alınması şartı ile 5 TL ye 18 Mayıs 2012 Duman konseri biletleri satıldı. Ben, eşim ve dostlarımız da heyecanla 1 ay öncesinden biletlerimizi aldık. Arena da ilk defa bir konser deneyimi yaşayacaktım ki önce ulaşımın kötü olması bizi huzursuz etti.

Duman gurubu saat 22:00’de sahneye çıktı. Saat 21:00 sularında biz Arena’nın kapısına doğru yürüyoruz. Yaklaşık 30 dk lık bir yürüyüş oldu. Tabi bizimle birlikte bir sürü duman hayranı da yollardaydı. Çok uzun bir kuyruğun sonuna vardığımızda ise geri dönsek mi diye düşündük. Neyse ki içeriye hızlı hızlı aldılar. Arena kapılarından giriş yaptığımızda Duman sahneye çıkmıştı bile.

Şimdi gelelim konserin rezalet kısmına.
İzmir Arena açık alanı ayakta 35.000 kişi kapasiteye sahipmiş (kaynak : arena web sitesi). İçeride hiç yoksa kapasitesinin en az 4 katı insan vardı. İçeriye biletsiz kimse alınmadığını da belirtmek istiyorum. Öyle kalabalıktı ki konser alanına girmek imkansıza yakındı. Güvenlik görevlilerinin agresif davranışlarından bahsetmek bile istemiyorum.

Saat 23:00 gibi Duman’ı dinleyemeden geri dönmeye karar verdik. Biz geri dönerken bile hala insanlar konsere geliyordu.

Çakal pizzapizza ne kadar çok bilet basıp satarsa o kadar menü ve pizza satacak ve ne kadar bilet satılırsa arena o kadar para kazanacaktı. Bu sebeple de İzmir Arena’nın kapasitesinin çok üzerinde bilet basıldı, satıldı.

Şimdi soruyorum;
Kaçtane bilet basıldı ve PizzaPizza’da satıldı?
İzmir Arena’nın açık alan ayakta ki kapasitesi gerçekten kaç kişi?
Duman konseri akşamı resmi olarak kaç biletli izleyici içeriye alındı? ( twitter hesaplarında 10.000 kişi deniyor. Saçmalamayın! Arena açık alanı 3000 kişi kapasiteli mi? Yani 10.000 kişi girdi ve adım atacak yer yoktu. Siz oraya 35.ooo kişiyi nasıl sığdıracaksınız? )
Kapasitenin çok çok üzerinde bilet basıp satmak ahlaksızlık değilde nedir?

Bu arada ekşisözlük’te de arena hakkında yazılan yorumları okumanızı tavsiye ediyorum. Aynı durum Halil Sezai konserinde de yaşanmış.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: