IP Kameralar ve IP Kamera Sistemlerinin Kurulması

ip_camera_viewer_1

IP kamera; CCD veya CMOS sensörlerinden sağladığı analog sinyalini yine kendi üzerindeki Digital Video Server ile işleyip sayısal veriye çevirebilen ve bu veriyi ethernet üzerinden veya kablosuz bir şekilde yayın yapabilen kameralardır. Bu kameralardan sağlanan veriyi özel bilgisayar yazılımları ile kaydedebilirsiniz. Ayrıca günümüzde hızlı internet bağlantısı sayesinde akıllı telefonlar üzerinden bile istediğiniz heryerde ip kameralardan elde edilen görüntüleri izleyebiliyorsunuz.

Böylesine özel IP kamera sistemlerinin kurulumu profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Kullanacağınız kamera ve malzemeler özenle seçilmelidir.

Fiyatı düşürmek adına bilinmeyen markaların ürünlerini tercih etmek başlangıçta sorun çıkartmasa bile bir süre sonra sorunların çıkmaması mucize olur. Merdiven altı üretimleri tercih ettiğiniz için garanti konusunda da ulaşabileceğiniz birileri çoğunlukla olmayacaktır.

Kamera sistemleri biraz maliyetlidir. Bu sebeplede montaj sırasında ekipmanları ziyan etmemekte fayda var. Baştan sona zor bir iş olduğunu unutmamanız ve profesyonel hizmet almanızın gerekmektedir. Ama ip kamera kurulumu dediğimizde karel.com.tr’nin sunduğu hizmet kalitesini tavsiye ederim.

About Author

1 thought on “IP Kameralar ve IP Kamera Sistemlerinin Kurulması

  1. Güvenlik kamera sistemleri konusunda Karal şirketler bazında bir numaradır.İçerik olarakta tüm şirketlerin örnek alması gereken bir firma.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: