Firefox Send : Ücretsiz Büyük Dosya Gönderin

Firefox Send Nedir?

Firefox Send, WeTransfer alternatifi olarak kullanıcıların güvenli ve basit bir şekilde dosyalarını paylaşmalarını sağlayan ücretsiz ve şifreli bir dosya aktarım hizmetidir.

Firefox Send nasıl çalışıyor:

Şifreleme ve Kontroller parmaklarınızın ucunda

Firefox Send hiç bir üyelik gerektirmeden 1GB büyüklüğündeki dosyalarınızı göndermeye olanak sağlıyor. Eğer ücretsiz bir Firefox üyeliği açarsanız gönderebileceğiniz dosya boyutu 2,5 GB’a çıkıyor. Dosyalarınıza şifre ile erişim ve bunun yanında 1, 2, 3, 4, 5, 20, 50, 100 defa indirilebilme seçenekleri ile de göndereceğiniz dosyalarınıza erişim limiti ekleyebiliyorsunuz.

WeTransfer’in aksine 5 dk, 1 saat, 1 gün ve 7 gün seçenekleri ile dosyalarınızın ne kadar süreyle indirilebileceğine de siz karar verebiliyorsunuz. Parola koruması, 1 defa indirme, 5 dk, 1 saat, 1 gün süreyle erişim özelliklerini üye olmadan kullanabiliyorsunuz. Daha fazla indirme veya 7 güne kadar erişim isterseniz üye olmanız gerekiyor.

Mozilla’nın kişisel bilgi güvenliğine verdiği önemi Firefox Send hizmetinde de görebiliyoruz. Verilerinizin paylaşıldığı andan dosyanızın açıldığı ana kadar güvende kalmasını sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanılıyor. Bununla birlikte gönderilen dosyalarınız indirme limiti sonrasında veya erişim süresi sonunda dosyalarınızın asla kayıtlı tutulmadığını ve bulut sunucularından tamamen silindiğini belirtiyor. Kişisel verilerinizi gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz.

Firefox Send ile dosyalarınızı gönderirken veya Firefox Send ile gelen bir dosyayı indirirken herhangi bir internet tarayıcısı kullanabilir. Firefox hesabınızın olması ve tarayıcı olarak Firefox kullanmak zorunda değilsiniz. Dosyalarınızı yükledikten sonra WeTransfer’in aksine indirme linkini mail atmıyor. Yükleme bittikten hemen sonra indirme linkini size veriyor.

Firefox üyeliğinin verdiği ekstra avantajlar ise şu şekilde;
2,5 GB’a kadar dosyalarınızı Firefox Send ile gönderebilirsiniz.
Dosyalarınızı birden fazla kişiyle paylaşabilirsiniz.
Paylaştığınız dosyaları başka cihazlardan da yönetebilirsiniz.
Göndereceğiniz dosyaların 1 den 100 e kadar kaç defa indirilebileceğini seçebilirsiniz.
Dosyalarınızın 7 güne kadar erişilebilmesini sağlayabilirsiniz.
Dosyalarınızı erişim süresinden veya indirme limitinden önce kaldırabilirsiniz.

Firefox Send ilk etapta beta sürümünde bir Android uygulaması olarak da sunulacak. Böylelikle telefonunuzdaki dosyaları da kolayca gönderebilecek ve göndermiş olduğunuz dosyaları telefonunuzdan yönetebileceksiniz.

Ayrıca Mozilla’nın tüm ürünleri gibi Firefox Send hizmeti de açık kaynak. Github üzerinde Firefox Send servisinin tüm kaynak kodlarına erişebilirsiniz. Teknik bilgiye ve altyapıya sahipseniz bu hizmeti kendiniz için de kullanabilir ve geliştirebilirsiniz. https://github.com/mozilla/send

Firefox Send ile büyük boyutlu dosyalarınızı göndermek için için send.firefox.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: