Windows Phone 8 Güncelleme 3 Sunuldu

Windows Phone 8 Güncelleme 3

Windows Phone resmi Türkçe sitesindeki güncelleme geçmişi sayfasını güncelledi. Daha önce güncelleme numaralarıyla sıralanan liste şimdi Güncelleme 1, Güncelleme 2 ve son olarak yeni eklenen Güncelleme 3 olarak düzeltilmiş.

Daha öncesinde geliştiricilere sunulan Güncelleme 3 (GDR3) bugün itibariyle resmen sunulmuş oldu. Güncelleme tabiki önce üretici firmalardan geçtiktek sonra telefonlara gelecek. Daha önce de duyurulduğu gibi Nokia, Lumia telefonlar için Güncelleme 3 ile birlikte Nokia Black güncellemesini sunacak. Bu yüzden kullanıcılar biraz daha bekleyecek gibi.

Öte yandan geçenlerde HTC ise Windows Phone 8X telefonları için Güncelleme 3’ü kullanıcılara açmıştı.

Windows Phone resmi sayfasında Güncelleme ile ilgili bilgiler aşağıda ki gibi eklenmiş;

Bu adresten de inceleyebilirsiniz : http://www.windowsphone.com/tr-TR/How-to/wp8/basics/windows-phone-8-update-history

Güncelleme 3

İS sürümü: 8.0.10501.127 veya 8.0.10512.142*

Erişilebilirlik. Görme zorluğu olan müşterilerimiz için çeşitli geliştirmeler yaptık.

Depolama. Artık telefonunuzdaki depolama alanında kolayca yer açabilir ve geçici dosyaları yönetebilirsiniz. Yeni kategorilerde, nelerin yer kapladığı gösterilir.

Sürüş Modu. Direksiyon başında dikkatinizin dağıldığını mı hissediyorsunuz? Sürüş Modu yola odaklanmanıza yardımcı olmak için gelen aramaları ve kısa mesajları en aza indirmenize olanak tanır.

Ekran. E-postalarınızı yatakta mı okuyorsunuz? Ekranınızın yönünü kilitleyebilir, böylelikle telefonunuzun yerini değiştirdiğinizde yönünün kaymasını önleyebilirsiniz.

Wi-Fi. Hücresel verileri telefonunuzda tutmaya hemen başlayabilirsiniz; artık ayarlama sırasında Wi-Fi’ye bağlanabilirsiniz.

Internet paylaşımı. Artık Microsoft Windows 8.1 aygıtlarınızı Bluetooth üzerinden eşleştirerek, bu aygıtlardan telefonunuzun hücresel veri bağlantısını kullanabilirsiniz.

Bluetooth. Bilinen sorunları çözmek için çeşitli düzeltmeler yapılmış ve Bluetooth aksesuarlarının bağlantı kalitesinde geliştirmeler gerçekleştirilmiştir.

Zil sesleri. Şimdi zil sesleriyle daha fazlasını yapın. Kısa mesajlar için zil sesleri atayın ve böylelikle bakmanıza gerek kalmadan kimlerin size mesaj gönderdiğini anlayın. Kısa mesaj, anlık ileti, e-posta, telesekreter ve anımsatıcı gibi daha birçok öğe için özel zil sesleri kullanın.

Uygulama değiştirici. Geriye dönüp bakmayın. Artık uygulamalarla işiniz bittiğinde Uygulama Değiştirici‘yi kullanarak onları kapatabilirsiniz.

Diğer iyileştirmeler. Windows Phone’a yönelik diğer birçok iyileştirmeyi içerir.

*Güncelleme sürüm numaranız telefonunuzun modeline ve cep telefonu operatörünüze bağlıdır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: