Apple, Google’a 8 Milyar Fark Attı

Apple : 500.000 den fazla uygulama
Apple : 500.000 den fazla uygulama

Mobil uygulama mağazaları arasında müthiş bir rekabetin varlığı herkes tarafından biliniyor ancak en büyük rekabet hiç şüphe yok ki Apple’ın AppStore’u ile Google’ın Android Market’i arasında yaşanıyor.

Bilindiği gibi Google, geçtiğimiz günlerde Android Market üzerinden indirilen Android oyun ve yazılımlarının sayısının 10 Milyar rakamını geride bıraktığını duyurmuştu. Hatta Google, geride bırakılan bu kilometre taşını kutlamak için kullanıcılara farklı günlerde farklı yazılımları 0.10$’lık fiyatlarla sunmuştu.

Bu haberin ardından Apple cephesinden Google’a cevap niteliğinde bir haber geldi. Buna göre AppStore üzerinden yapılan indirmelerin toplamı 18 Milyar seviyesine ulaşmış. Yani Android Market’ten 8 Milyar daha fazla. AppStore’da an itibariyle yer alan içerik sayısı ise 500.000 rakamını aşmış durumda. Bunun yanında Apple’ın MacOSX yüklü bilgisayarlar için yazılım sunan mağazası Mac App Store da 100 Milyon indirme sayısına ulaşmış.

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: