iOS 6.1 İle Gelen Yeni Özellikler

ios-6

Alışılmışın dışında bir beta sürecinden geçen iOS 6.1, sonunda yayınlandı.

Güncellemede yer alan en dikkat çekici özellik Apple’ın daha fazla şebekeye LTE desteği vermesi oldu.

iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV kullanıcıları için sunulan güncellemeyle birlikte iPhone için 36, iPad için ise 23 yeni şebeke LTE desteğine sahip oldu. Ancak bilindiği gibi Türkiye’de henüz LTE altyapısı bulunmaması nedeniyle bu geliştirmelerde ülkemizden herhangi bir mobil operatör yer almıyor.

iOS 6.1 ayrıca iTunes Match aboneliği bulunan kullanıcılara iCloud’dan şarkı indirebilme fırsatı da getiriyor. Güncellemeyle birlikte “Reklam Tanıtıcısı” sıfırlamak için yeni bir düğme eklenirken, ABD’deki kullanıcılar Fandango ile sesli asistan Siri’yi kullanarak sinema bileti ve güncellenmiş iPod müzik denetimleri satın alma şansına erişiyor.

Güncelleme iPhone 5′teki dokunmatik bazı sorunları da giderirken, Apple basına yaptığı ek bilgilendirmede iOS 6′ya yönelik kullanım verilerini de paylaştı. Phil Schiller tarafından açıklanan rakamlara göre iOS 6′nın beş ayda 300 milyona yakın iPhone, iPad ve iPod Touch cihaza yüklendi.

Bunlara ek olarak açıklamada belirtilene göre Photo Stream’e yüklenen fotoğraf sayısı 9 milyarı geçerken, iMessage üzerinden şimdiye kadar 450 milyardan fazla mesaj gönderildi. Diğer yandan App Store’daki uygulama sayısı 800 bini aşarken, bunların sadece 300 bininin iPad’e özel olduğu kaydedildi.

iOS 6.1′in yeniliklerini test etmek ve işletim sisteminizi yenilemek için yeni sürümü, cihazınızdaki “yazılım güncelleme” bölümünden indirebilirsiniz.

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: