Nokia yine eskisi gibi (mi?)

Nokia Lumia 920 ve 820
Nokia Lumia 920 ve 820

Kısa süre önce Amerika, Almanya ve Avustralya’da piyasaya sürülen Lumia 920 akıllı telefon stokları tükendi. Nokia bu ülkelere yeni ürün yetiştirmekte zorlanıyor. Bu ülkelerdeki telefon operatörleri yaptıkları açıklamada Nokia Lumia 920 akıllı telefona ilginin oldukça fazla olduğunu ve bu kadar ilgiyi beklemediklerini dile getirdiler.

Nokia’nın Windows Phone 8 işletim sistemli iki akıllı telefonu Lumia 920 ve Lumia 820‘nın Türkiye lansmanı bugün gerçekleşti. Nokia Türkiye ekibi tarafından tanıtılan akıllı telefonlar özel fırsatlar ve kampanyalar ile Türk kullanıcılara sunulacak.

Nokia CEO’su Stephen Elop’un video konuşması ile katıldığı lansmanın açılış konuşmasını Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan yaptı. İcan dünyanın en yenilikçi akıllı telefonunu Türk kullanıcılar ile buluşturduklarını dile getirirken Nokia’nın beş yıldır Türkiye’nin en sevilen markası ve Türkiye’nin en samimi cep telefonu markası seçildiğinin altını çizdi.

Türkiye için de stok tükenmesi durumu Nokia’yı çok sevindirenebilir fakat Türkiye’de Lumialara ilgiyi arttırmak için çok fazla reklam yapılması şart. Ayrıca Türkiye Nokia için kolay bir pazar. Tüketicilerin uzun yıllar Nokia markasına aşinalığı biliniyor. Bununla birlikte yeni nesil Nokia telefonları tercih edermi bilinmez.

Lumia 920 ilk olarak Turkcell tarafından özel kampanyalar ile satışa sunulacak. Gold Plus Paket müşterileri 24 ay taahüt ile aylık 59 liradan akıllı telefonun sahibi olabilecekler.

Sarı, beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleri ile sunulan Lumia 920′nin bir diğer dikkat çeken özelliği ise kablosuz şarj. Nokia Lumia 920 için tavsiye edilen satış fiyatı ise 1.649 TL.

Lumia 820′yi ise Lumia 920′nin küçük kardeşi olarak tanımlayabiliriz. 4.3 inç ekrana sahip olan akıllı telefonda PureView teknolojisi bulunmuyor. Ancak akıllı telefon yine de Lumia 920′deki diğer bir özelliği bünyesinde barındırıyor.

Nokia Lumia 920 ve 820 için teknik özellikler şöyle :

Nokia Lumia 920 ve 820 için teknik özellikler şöyle :

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: