Winamp Efsanesi Geri Dönüyor [İNDİR]

yeni winamp

Geçen haftalarda Winamp medya oynatıcısının yenilenen sürümü ile yakında indirilebilir olacağı ile ilgili haberler yapılmıştı. Bugün ise yeni Winamp 5.8 sürümü beta olarak resmen yayınlandı.

Zamanının popüler müzik oynatıcısı Winamp, 2013 yılı sonlarında NULLSOFT firması tarafından artık yeni sürümün çıkmayacağı duyuru ile kullanıcılarını üzmüştü. 2014 yılı başında ise Belçika’lı Radionomy firmasına satıldı.

2014 Ocak ayında satışın duyurulması ile ilgili blog yazıma buradan ulaşabilirsiniz : https://www.chndkmn.com/internet-teknolojileri/winampa-ne-oldu/

2014 yılından bu yana hiç güncelleme almayan, Winamp 5.666 sürümünde kalan, adından da hiç söz ettirmeyen Winamp bugün planlanandan önce 5.8 beta sürümü ile tekrar indirilebilir durumda. Planlanandan önce indirilmeye açılmasının sebebi ise yakın zamanda Winamp 5.8 sürümünün internete sızması. Firma, el altından dolaşan sürümün zararlı olabilme ihtimalini düşünerek hayranlarını koruma adına resmi beta sürümünü web sitesinden indirmeye açmış.

Tabi ki bu sürüm yeni Winamp değil. Web sitesinde de açıklandığı üzere baştan aşağıya yenilenmiş bir Winamp üzerinde çalıştıkları duyurulmuş. Yeni Winamp’ın Spotify benzeri olacağı ve kullanıcıların abonelik sistemi ile geniş bir online müzik arşivine erişim sağlayabileceği söylentiler arasında.

Resmi Winamp 5.8 beta sürümüne bu adresten erişebilirsiniz :

https://www.winamp.com

About Author

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

%d blogcu bunu beğendi: