Apple Store ve Türk motifleri hakkında.

türk motifli kapaklar

Takip edenler bilecektir, Apple geçen hafta internet satış sayfasının Türkiye versiyonunu bu adresten http://store.apple.com/tr yayına aldı. Bu gerçekten sevindirici bir haber. Artık Apple ürünlerini ilk elden ve daha uygun fiyatlarla alabileceğiz. En güzeli de Apple’dan bir muhattap bulabilmek.

Ne olursa olsun Apple Store Türkiye harika bir hizmet. Benim bahsetmek istediğim konu ise Apple’ın türk motifleriyle süslediği satış sayfası ile ilgili.

Çay bardağı altlığı güzel fikir. Dikkatli bakarsanız desenlerin ipad ve ipod ürünlerinden oluştuğunu görebilirsiniz. Özel aksesuarlar bölümünde nazar boncuklu ve türk motifli kapaklar sergilenmiş. Ben böyle özel ürünleri severim.

Hatırlarsanız Turkcell’de t40 serisi telefonları için aynı güzelliği yapmıştı. Nazar boncuklu, dantelli ve lale motifli telefon kapaklarını tanıtmıştı. Turkcell bu kapakları tanıttıktan sonra hem yeni telefonu t40 ile özellikle de bu türk motifli telefon kapaklarıyla çok dalga geçildi, çok eleştirildi. Şimdi aynı şeyi Apple yapmış ama henüz Apple’ın bu ürünleriyle ilgili bir eleştiri göremedim. Türkler yapınca aptalca veya gereksizken yabancılar yapınca neden harika ürünler oluyor? Şimdi herkes Apple’ın kaliteli ve harika tasarımlı ürünler yapıtığını söyleyecek. Haklısınız ama bence yerli ürünlere biraz daha objektif yaklaşıp ön yargılarımızı karıştırmamalıyız. Son olarak yerli ürünlere ve bir yazılımcı olarak yerli yazılımlara olması gerekenden daha fazla değer vermelisiniz.

Çok uzatıpta sizi sıkmak istemeden yazımı burada bitiriyorum. Tekrar görüşmek üzere…

Cihan.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: