Samsung Galaxy Note8 İle Uzun Metinlerin Ekran Görüntüsünü Nasıl Alınır?

Herkes kullandığı akıllı telefonda ekrana görüntüsü almayı biliyordur. Ancak söz konusu uzun bir yazı, uzun bir web sayfası, uzun bir whatsapp konuşması, uzun bir makale vb. ise tüm içeriği tek bir ekran görüntüsüne sığdırmanız mümkün değil. Böyle bir durumda Note8 yardımınıza koşuyor. Peki Samsung Galaxy Note8 İle Uzun Metinlerin Ekran Görüntüsünü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy Note8 İle Uzun Metinlerin Ekran Görüntüsünü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy Note8 İle Uzun Metinlerin Ekran Görüntüsünü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsünü almak için ekran açma/kapama ve sesi kısma tuşuna basılı tutmamız yeterli. Diğer ekran görüntüsü alma yöntemlerine de yazımın devamında yer verdim.

Ekran görüntüsünü aldıktan sonra, ekranın altında “Yakalanan görüntüyü kaydır” diye bir seçenek çıkıyor. Eğer bulunduğunuz metnin tamamını kaydetmek istiyorsanız bu seçeneğe birden fazla kes basmanız ya da basılı tutmanız gerekebilir. Her bastığınızda cihaz otomatik olarak bir parça aşağı kayıyor ve kaydığı kadarki kısmı da yakaladığı ekran görüntüsüne dahil ediyor. Böylelikle uzun WhatsApp konuşmaları, Web sayfaları, Facebook profilleri, Twitter hikayeleri gibi pek çok içeriği tek bir ekran görüntüsü olarak kaydetmek mümkün oluyor. Alınan uzun ekran görüntüsünü yakınlaştırarak net bir şekilde okuyabiliyorsunuz. Samsung Galaxy Note8 ile uzun metinlerin ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung Galaxy Note8 İle Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy Note8’de ekran görüntüsü almak için birden fazla yöntem mevcut. Örneğin diğer Samsung marka cihazlarında da yer alan “ekranı sürükleme” yöntemiyle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey elinizin dış tarafını ekranda sağdan sola ya da soldan sağa doğru kaydırmak. Böylelikle ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Note8’in S Pen’i ile geliyor. Ekran görüntüsünü kaydetmek istediğiniz ekranda S Pen’i yuvasından çıkartarak S Pen menüsünü açıyorsunuz. Burada “Ekran Notu” seçeneğini seçerek ekran görüntüsü otomatik olarak alabilirsiniz. Ekran kaydırma seçeneği burada da mevcut. S Pen ile, aldığınız görüntüsü üzerine isterseniz notlar da alabilirsiniz.

Ayrıca Samsung Galaxt Note8 ile ilgili kimsenin bahsetmediği özellikleri içeren inceleme yazıma buradan ulaşabilir siniz : https://www.chndkmn.com/mobil-teknolojiler/samsung-galaxy-note-8-incelemesi-kimsenin-bahsetmedigi-ozellikleri/

About Author

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: